خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست, سایر گروهها  >  صدور حکم جایگزین حبس؛ متهم به درختکاری و افزایش پوشش گیاهی محکوم شد

صدور حکم جایگزین حبس؛ متهم به درختکاری و افزایش پوشش گیاهی محکوم شد

خبرگزاری هرانا – رئیس شعبه اول دادگاه کیفری ۲ شهرستان سلماس از صدور رای جایگزین حبس “کیفراجتماعی سبز” شامل درختکاری، افزایش پوشش گیاهی و تهیه تیزر با موضوع اهمیت منابع طبیعی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از میزان، محسن مرادی اوجقاز رئیس شعبه اول دادگاه کیفری دو شهرستان سلماس بیان داشت: “کیفراجتماعی سبز به جای مجازات زندان که شامل درختکاری و افزایش پوشش گیاهی و تهیه تیزر با موضوع اهمیت منابع طبیعی برای یک متهم تصرف عدوانی اراضی ملی صادر شد”.

رئیس شعبه اول دادگاه کیفری دو شهرستان سلماس ادامه داد: “افزایش پوشش درختی ذخیره گاهی جنگلی با بذرگیری گونه‌های بومی منطقه و کاشت آن‌ها در داخل ذخیره گاه به عنوان انجام خدمات عمومی رایگان به میزان ۳۰۰ ساعت با نظارت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سلماس از دیگر موارد این رای جایگزین حبس است”.

وی توضیح داد: “همچنین تهیه تیزر با موضوع اهمیت منابع طبیعی و پخش آن در تلویزیون شهرداری سلماس نیز از دیگر بند‌های جایگزین حبس مذکور برای اطلاع رسانی و اهمیت حفاظت از منابع طبیعی و فرهنگ سازی عمومی است”.

شهرستان سلماس یکی از شهرستان‌های استان آذربایجان غربی ایران است.

گفتنی است با تصویب قانون مجازات اسلامی جدید در فصل نهم آن به مجازات‌های جایگزین اشاره شده است.

بر اساس این قانون قضات می‌توانند با توجه به شرایط متهم و داشتن برخی شروط از مجازات‌های جایگزین حبس استفاده کنند؛ به عنوان مثال یکی از شروط اجرای این قانون رضایت داشتن فرد محکوم است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید