خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۵, 23rd of July 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۲/۲۳ ساعت ۱۲:۳۴:۱۷

    خانه  > اعدام  >  بخشش یک زندانی محکوم به اعدام در ارومیه

بخشش یک زندانی محکوم به اعدام در ارومیه

خبرگزاری هرانا ـ دادستان عمومی و انقلاب ارومیه، از رهایی یک زندانی محکوم به قصاص از چوبه دار در شهرستان ارومیه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از دادگستری کل استان آذربایجان غربی، دادستان عمومی و انقلاب ارومیه اعلام کرد: “اجرای حکم اعدام محکوم علیه هان در روز دوشنبه مورخه ۹۵/۲/۲۰ حسب نظر ریاست قوه قضائیه بلامانع تشخیص داده شده بود که با رضایت اولیای دم محکوم به قصاص از طناب دار رهایی یافت”.

آقای حبیبی، دادستان عمومی و انقلاب ارومیه با اعلام این خبر افزود: “یک نفر از محکومین به قصاص به هویت (ب-ح) در هنگام اجرای حکم با مساعدت و تلاش قضات اجرای احکام و رئیس زندان و خانواده محکوم موفق به اخذ رضایت از اولیای دم گردید”.

وی در ادامه اضافه کرد: “همچنین دو نفر دیگر از محکومین به قصاص به هویت های (الف-ب) و (خ- ض) از اولیاء دم مقتولین به ترتیب مهلت یک ماهه و یک هفته ای اخذ کردند تا در این مدت نسبت به اخذ رضایت از اولیای دم اقداماتی را انجام دهند”.

پیشتر هرانا گزارش داده بود، از شش زندانی با اتهامات قتل که روز ۱۹ اردیبهشت سال جاری جهت اجرای حکم اعدام به سلول‌های انفرادی زندان مرکزی ارومیه منتقل شده بودند، دو زندانی اعدام شدند، دو زندانی از اولیای دم رضایت گرفتند، دو زندانی دیگر به ترتیب مهلت یک‌ماهه و پنج روزه گرفتند.

از شش زندانی منتقل شده، حکم اعدام ناصر سعیدی (جعفری) و مهدی نبشی (نبشیان) درپی عدم رضایت شاکیان پس از طی تشریفات اداری اجرا شد.

در این میان، امیر بهروز یک‌ماه فرصت گرفت و به خالد زیکا پنج روز مهلت داده شد تا ۴۰۰ میلیون برای جلب رضایت شاکی پرداخت کند.

بهنام حسن زاده و زندانی ششم با نام حسام با رضایت شاکیان از مرگ نجات یافتند و به بند عمومی بازگردانده شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید