خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۵, 19th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۲/۲۱ ساعت ۲۰:۴۹:۱۰

    خانه  > slide, زندانیان  >  میثاق یزدان نژاد از زندان سمنان آزاد شد

میثاق یزدان نژاد از زندان سمنان آزاد شد

خبرگزاری هرانا – میثاق یزدان‌نژاد زندانی سیاسی در نهمین سال حبس خود بعد از بررسی اعاده دادرسی وی، ساعتی پیش از زندان سمنان آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، درپی نقض حکم ۱۳ سال حبس میثاق یزدان‌نژاد دانشجوی زندانی در نهمین سال حبس از سوی دیوان عالی کشور و بررسی مجدد پرونده، روز جاری از زندان سمنان آزاد شد.

یکی از نزدیکان خانواده یزدان‌نژاد در گفتگو با گزارشگر هرانا با تایید این خبر گفت: “میثاق در نتیجه پذیرش اعاده دادرسی و بررسی مجدد پرونده و با تقلیل حکم در نهمین سال از حبسش آزاد شد.”

هرانا پیش‌تر گزارش کرده بود، دادگاه میثاق یزدان نژاد روز سه شنبه ۲۷ بهمن ماه سال گذشته در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب برگزارشد.

میثاق یزدان نژاد، نوزده شهریور ۱۳۸۶ بازداشت و از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی به ۱۳ سال زندان محکوم شد. این حکم در دادگاه تجدیدنظر نیز از سوی شعبه ۳۶ تایید شد.

اتهام او شرکت در مراسم نوزدهمین سالگرد قتل عام زندانیان سیاسی و ارتباط با سازمان مجاهدین خلق عنوان شده بود.

اعاده دادرسی او در حالی پذیرفته شد و حکم صادره از سوی شعبه ۱۴ دیوان عالی کشور نقض شد که بیش از هشت سال از زندانی شدن وی می گذشت.

میثاق یزدان نژاد چهارم آبان ماه سال ۹۴ از سالن ۱۲ زندان رجایی شهر به بند دو-الف سپاه منتقل شد و همچنان در این بند نگهداری می شد.

میثاق یزدان‌نژاد دانشجوی زندانی در نهمین سال حبس به زندان سمنان تبعید شد. این زندانی سیاسی دهم اسفند ماه سال گذشته از زندان اوین منتقل شد و دوازدهم اسفند ماه طی یک ملاقات کابینی با خانواده‌اش دیدار کرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید