خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  کاوه سهراب زاده آزاد شد

کاوه سهراب زاده آزاد شد

خبرگزاری هرانا – کاوه سهراب زاده، برادر افشین سهراب زاده زندانی سیاسی مبتلا به سرطان که به دلیل پیگیری روند درمان برادرش توسط ماموران سپاه پاسداران دستگیر شده بود ساعتی پیش با اخذ تعهد آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، صبح امروز ماموران سپاه پاسداران کرمانشاه کاوه سهراب زاده را هنگام خروج از منزل بدون حکم قضایی بازداشت و به اطلاعات سپاه کرمانشاه (شهید سیاه‌کمری) منتقل کردند.

آقای سهراب زاده در این محل مورد بازجویی و مواخذه قرار گرفت و ناچار شد به سئوالاتی در مورد پیگیری روند درمان برادرش پاسخ بدهد، او سرانجام با اخذ تعهد ساعتی پیش آزاد شد.

یکی از نزدیکان خانواده سهراب‌زاده پیش تر به هرانا گفته بود: “صبح امروز ساعت ۷ صبح کاوه هنگام خروج از خانه و عزیمت به محل کار توسط ماموران سپاه پاسداران کرمانشاه بدون هیچ حکم قضایی بازداشت شد.”

وی در ادامه افزود: “ماموران هنگام بازداشت در مورد علت پیگیری وی برای درمان بیماری‌های برادرش افشین سهراب زاده که در تبعید در زندان میناب است از او سئوال-جواب کردند.”

این منبع مطلع همچنین خاطر نشان کرده بود: “مادر کاوه و افشین به اطلاعات سپاه مراجعه کرده و به وی گفته اند چرا با رسانه های ضد انقلاب در مورد بیماری افشین صحبت کرده اید؟ ایشان هم در پاسخ از آنها پرسیده است چرا نمی‌گذارید فرزند مبتلا به سرطان من درمان شود.”

افشین سهراب زاده متولد ۱۳۶۹ در ۱۸ خرداد ۱۳۸۸ بازداشت و در یک دادگاه دو دقیقه ای به اتهام همکاری با احزاب اپوزیسیون کردستان به ۲۵ سال حبس در تبعید محکوم شد که این حکم در دیوان عالی کشور نیز تایید شده است.

این زندانی سیاسی از بیماری سرطان روده، تنگی نفس و خونریزی داخلی رنج می برد و علی‌رغم وخامت اوضاع وی، مسئولین قضایی و زندان میناب از اعزام وی به بیمارستانی خارج از زندان جهت درمان قطعی جلوگیری می کنند.

هرانا طی روزهای گذشته اسنادی که نشان دهنده وخامت هر روزه وضعیت آقای سهراب زاده است را منتشر کرده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید