خانه  > slide, زندانیان  >  گزارشی از آخرین وضعیت رضا اقدسی در زندان اوین

گزارشی از آخرین وضعیت رضا اقدسی در زندان اوین

خبرگزاری هرانا – رضا (غلامرضا) اقدسی، متهم سیاسی محبوس در زندان اوین که از بیماری های متعددی رنج میبرد، از رسیدگی پزشکی مناسب محروم مانده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، رضا (غلامرضا) اقدسی از رسیدگی پزشکی مناسب محروم مانده است.

یک منبع نزدیک به خانواده این شهروند به هرانا گفت: “آقای اقدسی در جریان جنگ ایران و عراق به دلیل پارگی پرده گوش، شنوایی یکی از گوش های خود را از دست داده است. علیرغم گذشت یک ماه از تجویز پزشک زندان مبنی بر انتقال آقای اقدسی به بیمارستان خارج از زندان، وی همچنان از رسیدگی پزشکی مناسب محروم مانده است. حتی مسئولان از رساندن باتری دستگاه سمعک به او امتناع می‌کنند. همچنین وی از ملاقات با خانواده نیز محروم است.”

به گفته این منبع مطلع، “آقای اقدسی بابت پارگی پرده گوش خود در جریان جنگ ایران و عراق بارها به کمسیون پزشکی ارتش مراجعه کرده، اما پرونده‌اش در لشکر ۱۶ زرهی قزوین بدون پیشرفت باقی مانده است.”

در تاریخ دوم آبان ماه سال جاری، رضا اقدسی، کارگر اخراجی ایران خودرو پس از حضور در شعبه سوم دادسرای اوین بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

وی در آذرماه امسال، توسط شعبه بیست و ششم دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری از بابت اتهام تبلیغ علیه نظام به هشت ماه حبس تعزیزی و از بابت اتهام اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت کشور به سه سال و هفت ماه حبس با احتساب ایام بازداشت قبلی محکوم شد.

 منزل شخصی آقای اقدسی پیشتر در جریان اعتراضات سراسری سال گذشته مورد تفتیش نیروهای امنیتی قرار گرفت و ماموران شماری از لوازم شخصی وی و خانواده را ضبط کردند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید