خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵, 17th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۲/۱۴ ساعت ۲۲:۴۸:۵۶

    خانه  > کودکان  >  تعقیب قضائی کودک ۱۲ ساله در پی جرایم سایبری

تعقیب قضائی کودک ۱۲ ساله در پی جرایم سایبری

خبرگزاری هرانا – کودک ۱۲ ساله ای که تلگرام یک زن ۳۴ را هک کرده و با تهدید به انتشار عکسهای خصوصی وی درخواست رابطه با او را داشت در گیلان بازداشت شد. سن متهم و مطالبات وی بار دیگر نگرانی ها از فقر آموزش و فرهنگ سازی در جامعه را پررنگ می کند.

به گزارش هرانا به نقل از میزان، سرهنگ  ایرج محمد خانی رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان گیلان در این باره گفت: با  ارجاع یک فقره پرونده از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت به دادخواهی خانم ۳۴ ساله گیلانی مبنی بر اینکه پروفایل شخصی وی در تلگرام هک شده و فرد هکر تهدید کرده اگر درخواست دوستی او را نپذیرد، تصاویر خصوصی و خانوادگی وی را در تلگرام منتشر می کند، موضوع در دستورکار پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: با پی جویی های فنی و پلیسی، عامل هک پروفایل شخصی شاکی در تلگرام شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی به پلیس فتا احضار شد.

سرهنگ محمدخانی تاکید کرد: با توجه به ادله دیجیتال کشف شده، متهم ۱۲ ساله، اهل و ساکن رشت به بزه انتسابی خود و اینکه با سوء استفاده از غفلت شاکی، پروفایل شخصی او را در تلگرام هک کرده سپس وی را تهدید کرده، اگر درخواست دوستی اش را نپذیرد تصاویر خصوصی و خانوادگی او را منتشر خواهد کرد، اعتراف و انگیزه خود را از این کار اثبات توانائی های فنی و عدم آگاهی از قانون جرایم رایانه ای اعلام کرد.

این متهم برای سیر مراحل قانونی به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت معرفی شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید