خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۵, 20th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۲/۰۵ ساعت ۱۳:۵۱:۱۸

    خانه  > slide, زندانیان  >  گزارشی از آخرین وضعیت ایوب پرکار، زندانی سیاسی در تبعید

گزارشی از آخرین وضعیت ایوب پرکار، زندانی سیاسی در تبعید

خبرگزاری هرانا – ایوب پرکار، زندانی سیاسی تبعیدی در زندان کارون اهواز، با تعطیلی این زندان به زندان جدیدی خارج از شهر اهواز منتقل شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ایوب پرکار زندانی سیاسی تبعیدی با تعطیل شدن زندان کارون اهواز به زندان جدیدی خارج از شهر اهواز واقع در جاده شوشتر منتقل شده است. این زندان به نام کانون شوشتر معروف است با اینحال نشان مشخصی از این زندان در اطلاعات منتشر شده سازمان زندانهای استان خوزستان وجود ندارد.

گزارش می شود زندانیان این زندان جدید به دلیل جابجایی و جدید بودن محل اسکان از وضعیت مناسبی برخوردار نیستند. آنها کمبود امکانات و محدودیتهای جدیدی را در این زندان تجربه می کنند.

همچنین این زندانی سیاسی ۵۳ ساله به دلیل استفاده از دندان مصنوعی و عدم امکان تعویض آن در هفت سال گذشته، دچار مشکل برای تغذیه شده است.

ایوب پرکار، زندانی سیاسی که پیش‌تر به اتهام رابطه با سازمان مجاهدین خلق از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به اعدام و سپس با حکم شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر به ۲۰ سال حبس محکوم شده بود، پس از تائید حکم ابتدا از بند ۳۵۰ زندان اوین به زندان بهبهان تبعید و سپس به زندان کارون اهواز منتقل شد. او هم اکنون در زندان جدید جاده شوشتر ایام محکومیت خود را سپری می کند.

ایوب پرکار که از دی ماه ۱۳۸۷ بازداشت شده، از زمان بازداشت خود تا امروز همچنان بدون مرخصی بوده و در تبعید و با امکان کم تماس و ملاقات خانواده به سر می برد.

نسرین ستوده، که در زمان دادگاه ایوب پرکار، وکالت وی را بر عهده داشت پیشتر به رسانه ها گفته بود که «عقاید» موکلش مبنای صدور حکم اعدام قرار گرفته است و به نظر او چنین حکمی‌ به هیچ وجه قابل انتظار نبود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید