خبرگزاری هرانا

    خانه  > فرهنگی  >  ساخت فضای فرهنگی در زندان سابق آمل توسط شهرداری

ساخت فضای فرهنگی در زندان سابق آمل توسط شهرداری

خبرگزاری هرانا – فرماندار ویژه آمل گفت که رئیس قوه قضاییه دستور صریح برای واگذاری زندان آمل به شهرداری برای ایجاد فضای فرهنگی داده است، در این مکان ابعاد مختلفی از فضاهای فرهنگی می تواند ایجاد شود که یکی از این فضاها می تواند کتابخانه عمومی برای مردم آمل باشد.

به گزارش هرانا به نقل از تابناک، احمد منفرد در بازدید مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران از آمل با تاکید بر اینکه زندان سابق شهرستان آمل با بیش از ۳ هزار مترمربع فضا با هماهنگی قوه قضاییه و در نامه‌ای که با همکاری شهردار به آیت‌الله لاریجانی نوشتیم به فضای فرهنگی اختصاص می‌یابد، اظهار کرد: فضای فعلی فرهنگی در شهرستان آمل مناسب نیست و ایجاد فضای جدید می تواند چهره شهر را متحول کند.

این مسئول با اشاره به اینکه شهرداری می تواند با توسعه فرهنگی در مکان زندان سابق فضای فرهنگی خوبی ایجاد کند، عنوان کرد: “رئیس قوه قضاییه دستور صریح برای واگذاری زندان آمل به شهرداری برای ایجاد فضای فرهنگی داده است”.

وی افزود: “در این مکان ابعاد مختلفی از فضاهای فرهنگی می تواند ایجاد شود که یکی از این فضاها می تواند کتابخانه عمومی در خور شان مردم آمل باشد”.

منفرد با تاکید بر اینکه معتقدیم هر اقدامی در شهرستان باید معطوف به بخش فرهنگی باشد و اگر فرهنگ در جامعه شناخته شود می توان بخش های دیگر را نیز سامان داد، گفت: “باید برنامه های توسعه ای شهرستان در ابعاد مختلف دیده شود و در کنار توسعه سیاسی و اجتماعی توسعه فرهنگی در اولویت باشد”.

وی تاکید کرد: “تمام تلاش ها برای افزایش سرانه مطالعه در شهرستان آمل است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید