خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  پایان اعتصاب غذای معترضین زندان اردبیل

پایان اعتصاب غذای معترضین زندان اردبیل

خبرگزاری هرانا – با بهبود وضعیت و قول مساعد مسئولین زندان مرکزی اردبیل، چهار زندانی عقیدتی محبوس در این زندان به اعتصاب غذای خود پایان دادند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، چهار فعال ترک (آذری) به نام‌های «مرتضی پروین»، «مصطفی پروین»، «سعید صادقی فر» و «صالح پیچگانلو» که در ششمین روز اعتصاب غذای خود به سر می‌بردند امروز طی تماس های جداگانه ای که با خانواده خود داشتند از بهبود نسبی وضعیت نگهداری شان و انتقال به اتاق های بند ها و قول مساعد مسئولین زندان مبنی بر بهبود هر چه بیشتر وضعیت خود خبر داده و گفته اند که به اعتصاب غذای خود پایان داده اند.

این در حالی است که مرتضی پروین کماکان از درد شدید کمر و ناراحتی معده خود گلایه کرده و گفته است شب ها نمی تواند از درد کمر بخوابد. این مسئله باعث نگرانی هرچه بیشتر اعضای خانواده و نزدیکان وی شده است.

همچنین بنا به اظهار این زندانیان، طی بخشنامه ای که به زندان مرکزی اردبیل نیز ابلاغ گردیده، کسانی که مدت محکومیت شان ۳ ماه یا کمتر می باشد، بدلیل عفو عمومی از زندان آزاد خواهند شد و اگر تبعیضی بین زندانیان عقیدتی و سایر زندانیان اعمال نگردد، احتمال می رود تعدادی از این افراد طی روزهای آتی از زندان آزاد گردند.

لازم به ذکر است این افراد در در پرونده های مجزا در خصوص اعتراض به برنامه فیتیله و حضور در ورزشگاه تختی اردبیل و برافراشتن پلاکاردی در حمایت از عباس لسانی و دیگر زندانیان سیاسی ترک (آذری) در بند محکوم شده و در حال سپری کردن دوران محکومیت خود می باشند که از این بین صالح پیچگانلو در مجموع به ۶ ماه و یک روز حبس و سی ضربه شلاق، مرتضی و مصطفی پروین به ۳ ماه و سی ضربه شلاق و سعید صادقی فر به ۳ ماه و یک روز حبس تعزیری محکوم شده اند. احکام شلاق این افراد در روزهای گذشته در زندان اردبیل اجرا شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید