خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  مازندران بیش از ۱۷ هزار بی‌سواد دارد

مازندران بیش از ۱۷ هزار بی‌سواد دارد

خبرگزاری هرانا ـ معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش مازندران کل آمار بی‌سواد مازندران را ۱۷‌ هزار و ۷۰۵ نفر اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، داوود تقی‌نیا در گردهمایی مدیران و روسای ادارات شهرستان‌ها و مناطق تابعه مازندران در اردوگاه شهدای دانش‌آموزی بادله میاندورود کل آمار بی‌سواد مازندران را ۱۷‌ هزار و ۷۰۵ نفر اعلام کرد و اظهار داشت: “تمام این حجم ابلاغی بی‌سواد باید توسط مدیران زیر پوشش قرار گیرند که از این تعداد امسال باید ۱۰ هزار نفر را زیرپوشش سوادآموزی قرار دهیم”.

وی با بیان اینکه به مدارسی که اولیای بی‌سواد را در پوشش سوادآموزی قرار ندهند در ارزیابی‌ها ۱۰ درصد از آنها کسر می‌شود، ادامه داد: “۳ هزار و ۶۹۲ نفر از اولیای بی‌سواد زیرپوشش قرار نگرفتند که مدیران مدارس باید هنگام ثبت‌نام دانش‌آموزان پیگیری می‌کردند”.

تقی‌نیا گفت: “مدیران مدارس جلسات شورای پشتیبانی سوادآموزی را با فرماندار شهرستان در میان گذاشته و مصوباتی را مطرح کنند که قابل پیگیری باشد”.

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه والدین دانش‌آموزان باید با آموزش و پرورش تعامل داشته باشند، اظهار کرد: “سال گذشته آموزش والدین دانش‌آموزان پایه اول انجام شد و امسال نیز در دستور کار است و امیدواریم خانواده‌ها همکاری بیشتری با آموزش و پروش داشته باشند”.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش مازندران نیز با بیان اینکه توجه به حقوق دانش‌آموزان اولویت نخست معلمان است، افزود: “دعایت و احترام به حق و حقوق معلمان امری ضروری است، در مقابل نیز دانش‌آموزان حقوقی دارند که باید رعایت شود”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید