خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  برگزاری دوره‌های کنترل خشم و مدیریت هیجان برای شهربان‌ها

برگزاری دوره‌های کنترل خشم و مدیریت هیجان برای شهربان‌ها

خبرگزاری هرانا – مدیرعامل شرکت شهربان شهرداری گفت که “ما از آذرماه‌ سال گذشته که معبربانی را تحویل گرفتیم، سه دوره آموزشی رفتار حرفه‌ای برای ماموران این شرکت برگزار کردیم. قرار است هر نیرو هم به مدت سه ماه دوره آموزشی را طی کند”.

به گزارش هرانا به نقل از شهروند، آخرین جزییات پرونده کارواش سعادت‌آباد، حکایت از اخراج سه نفر از ماموران شهربان و شکایت خصوصی از ١۶ نفر دیگر دارد. حالا به گفته مدیرعامل شرکت شهربان شهرداری، این ١۶ نفر با قرار وثیقه آزاد هستند.

ابوالقاسم چیذری اینها را در نشست خبری روز گذشته اعلام کرد: “زمانی که سرانجام پرونده کارواش سعادت‌آباد سوال خیلی از خبرنگاران بود. پرونده‌ای که نیمه‌های بهمن‌ماه ‌سال گذشته در پی برخورد فیزیکی میان ماموران شهربان و مسئولان و کارگران کارواش بزرگ دریا تشکیل شد؛ اتفاقی که به گفته شهرداری به‌دلیل تخلف کارواش رخ داد”.

مدیرعامل شرکت شهربان شهرداری در این‌باره توضیحات بیشتری داد: «ما با نفس اتفاقی که در کارواش رخ داد، موافقیم چرا که قانونی بود، اما روش آن را تایید نمی‌کنیم. در آن محل برخورد با متصرف طبق قانون انجام شد اما روش، نواقصی داشت که درحال پیگیری آن هستیم. در فیلمی که از این کارواش منتشر شد، سه نفر از نیروهای ما شناسایی شدند که چماق به دست بودند. این سه نفر به‌دلیل رفتار غیرحرفه‌ای اخراج شدند، مابقی افراد که ١۶ نفر هستند به دادسرای ناحیه ٧ دعوت شدند و توضیحاتی از آنها خواسته شد.»

به گفته او این ١۶ نفر در پی اتهامی که از سوی مسئولان کارواش به آنها منتسب شده با قید وثیقه آزاد هستند: «مسئولان کارواش مدعی شدند که این ماموران از گاوصندوق سرقت کرده‌اند، درحالی‌که فیلم‌ها نشان می‌دهد که سرقت در روز از این کارواش صورت گرفته درحالی‌که حادثه شب رخ داد.» او تاکید کرد: «در حادثه کارواش سعادت‌آباد، نیروهای ما آسیب بیشتری دیدند اما در کلیپ منتشر شده ضدونقیض‌هایی وجود دارد.» 

او در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره این‌که ماموران این شرکت در حوادث مشابه باید چه واکنشی از خود نشان دهند؟ تاکید کرد: «ما باید در این‌گونه حوادث، تقابل حرفه‌ای داشته باشیم، معمولا هم در اکیپ‌های ما یک نفر از ماموران انتظامی وجود دارد. متاسفانه در این حوادث مردم هم تحریک می‌شوند و احساس می‌کنند مامور شهرداری کار اشتباهی انجام داده است.»

چیذری ادامه داد: «چماق ابزار ما نیست، اما اگر کسی به مامور ما حمله کند، مامور ما دفاع می‌کند. باتوم و گاز اشک‌آور ابزار ماموران ما است، اما ما نمی‌خواهیم از این ابزار استفاده کنیم.»  او به برگزاری دوره‌های آموزشی برای شهربان‌ها اشاره کرد: «ما از آذرماه‌ سال گذشته که معبربانی را تحویل گرفتیم، سه دوره آموزشی رفتار حرفه‌ای برای ماموران این شرکت برگزار کردیم. قرار است هر نیرو هم به مدت سه ماه دوره آموزشی را طی کند.»

برخورد با شهربان‌های متخلف، موضوع دیگری بود که چیذری به آن اشاره کرد: «ما در شرکت شهربان شهرداری، کمیته انضباطی داریم که تمام نکته‌ها را به ماموران یادآور می‌شود.

همین کمیته از زمانی که معبربانی وارد سازوکار این شرکت شد، نزدیک به ٣٠٠ معبربان را اخراج کرد.» مدیرعامل شرکت شهربان شهرداری در ادامه به برخورد با دستفروشان و بساط‌گستران هم اشاره کرد: «ما برخورد با سد معبر را مورد توجه قرار دادیم. بازارچه‌هایی هم در همین راستا راه‌اندازی کردیم و افرادی که در کار تولید و فروش محصولات ایرانی هستند، در این بازارچه‌ها فعالیت خواهند کرد. کسانی که کالاهای چینی و غیرمعمول می‌فروشند، اجازه کار در این بازارچه‌ها را ندارند.»

به گفته او، شهربان‌ها و معبربان‌ها با افراد قانون‌شکن برخورد می‌کنند. ممکن است در لایه‌های پایین، افراد نیازمندی وجود داشته باشند اما هدف ما افراد پشت پرده هستند که به‌طور قطع از آنها شکایت می‌شود و تحویل مراجع قضائی می‌شوند.»

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید