خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان, کارگران  >  واکنش قالیباف به حوادث مرتبط با دستفروشان

واکنش قالیباف به حوادث مرتبط با دستفروشان

خبرگزاری هرانا ـ شهردار تهران رفتار خشن ماموران شهرداری با دستفروشان را محکوم کرده و گفته است که با ماموران متخلف برخورد خواهد شد. قالیباف همچنین مدعی شده است که رسانه‌ها در پوشش این مسئله رسالت خود را به درستی انجام نمی‌دهند.

به گزارش خبرگزای هرانا به نقل از ایسنا، محمدباقر قالیباف در مورد برخی برخوردهای نامناسب ماموران شهرداری به ویژه در ایام اخیر با دستفروشان با بیان اینکه « از رسانه‌ها خواهش دارم که یکطرفه این موضوعات را دنبال نکنند» افزود: “اینکه ماموری از نیروهای پیمانکار برخورد غیرمنطقی، تند و خشن داشته باشد محکوم است و با متخلفان برخورد می‌شود. اما رسانه‌ها باید هردو طیف را در نظر بگیرند . بعضا دستفروشان مامور سد معبر شهرداری را کتک می‌زنند و حتی باعث ایجاد شکستگی در بدن وی می‌شوند و این در حالیست که مامور در حال اجرای قانون بوده و جای سوال است که آیا این مامور انسان نیست یا خانواده ندارد؟ که چنین برخوردی با او می‌شود”.

قالیباف در پاسخ به این پرسش که بعضا دستفروشان مدعی پرداخت وجوهی به ماموران سد معبر شهرداری هستند افزود: “ما منکر این موضوع نیستیم اما دستفروشان اسم این ماموران را اعلام و آنها را معرفی کنند”.

شهردار تهران که در پی انتشار فیلم حادثه «کارواش سعادت‌آباد» که طی آن ماموران پیمانکار شهرداری اقدام به ضرب و شتم کارکنان یک کارواش و تخریب اموال آنان به دلیل خودداری آنان ار تخلیه مکانی که حکم پلمب آن صادر شده بود، مورد انتقاد قرار گرفت و قول پیگیری ماجرا را داد، در عین اینکه برخورد خشن با دستفروشان و سد معبرکنندگان را محکوم خواند، به “تضاد خبری” در برخی رسانه‌ها اشاره کرد و گفت: “برخی رسانه‌ها بارها و بارها در مورد فعالیت دستفروشان در مترو مطلب منتشر کرده و خواستار جمع آوری انها شده‌اند؛ اما بعد که آنها جمع شدند بعد همان‌ها گفتند چرا شب عید مردم را بیکار کردید و در مورد حادثه لبوفروش چهارراه جمهوری نیز در حالی در ۲۴ ساعت اول همه رسانه‌ها شهرداری را محکوم کردند که بعد از انتشار فیلم مشخص شد که خود دستفروش چرخ دستی را واژگون کرده بود؛ بنابراین باید رسانه‌ها نیز رسالت خود را به درستی انجام دهند”.

قالیباف همچنین با بیان اینکه ما نیز در مجموعه شهرداری تهران مشکلات معیشتی مردم را درک می‌کنیم گفت: “بر همین اساس دستفروشان را ساماندهی کردیم و علاوه برشناسایی آنها نسبت به جانمایی فعالیت دستفروشان اقدام کردیم و براساس برنامه‌ها دستفروشان در زمان و مکان ثابت نیستند و در مکان‌ها و زمانهای مختلف جابجا می‌شوند”.

شهردار تهران افزود: “دستفروشان نباید در جای ثابت فعالیت کنند و نباید کالای غیر فرهنگی و غیربهداشتی عرضه کنند و شهرداری تهران نسبت به نظارت بر فعالیت آنها اقدام خواهد کرد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید