خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان  >  جهانگیری: راه‌حل مشکل ممنوع‌التصویری خاتمی گفت‌وگو با رئیس قوه قضائیه است

جهانگیری: راه‌حل مشکل ممنوع‌التصویری خاتمی گفت‌وگو با رئیس قوه قضائیه است

خبرگزاری هرانا ـ معاون اول رئیس جمهور درباره ممنوع‌التصویری رئیس دولت اصلاحات، گفت که ممکن است قوه قضائیه چنین استنباط کرده باشد که به اندازه کافی اختیارات قانونی برای اعمال چنین محدودیت‌هایی را دارد. فکر می‌کنم با گفت‌وگو با رئیس قوه قضائیه حتماً به سمت حل چنین مشکلاتی پیش برویم. رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس نهم نیز گفت موضوع ممنوع‌التصویری در حوزه اختیارات نمایندگان نیست، بلکه رئیس‌جمهور به عنوان رئیس شورای‌عالی امنیت ملی باید با جدیت بیشتر این موضوع را پیگیری کند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور در حاشیه آخرین جلسه هیأت دولت در پاسخ به پرسشی درباره ممنوع‌التصویری رئیس دولت اصلاحات، اظهار کرد: “همه مسائل اینگونه با گفت‌وگو حل می‌شود”.

وی با تأکید بر اینکه دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی و رئیس این شورا هر دو اعلام کرده‌اند که مصوبه‌ای در این رابطه در شورای عالی امنیت ملی وجود ندارد، خاطرنشان کرد: “ممکن است قوه قضائیه استنباطش این باشد که این قوه به اندازه کافی اختیارات قانونی برای اعمال چنین محدودیت‌هایی را دارد؛ فکر می‌کنم با گفت‌وگویی با رئیس قوه قضائیه و مسئولین دستگاه قضا حتماً به سمت حل چنین مشکلاتی پیش برویم”.

لازم به اشاره است که رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس نهم نیز گفت موضوع ممنوع‌التصویری در حوزه اختیارات نمایندگان نیست، بلکه رئیس‌جمهور به عنوان رئیس شورای‌عالی امنیت ملی باید با جدیت بیشتر این موضوع را پیگیری کند و شرایط را برای لغو ممنوع‌التصویری سید محمد خاتمی فراهم کند.

غلامرضا تاجگردون رئیس کمیسیون برنامه بودجه مجلس نهم، گفت: “بازگشت آرامش به فضای جامعه شرایط را برای حل این مشکل مهیا خواهد ساخت و باتوجه به موضع‌گیری‌های اخیر آقای خاتمی که پیروزی در انتخابات را پیروزی نظام عنوان کرد، می‌توان گفت که هیچگونه تندروی از جانب آقای خاتمی چه در بحث انتخابات اخیر و چه در مسائل دیگر به چشم نمی‌خورد و شعار و اعتقاد ایشان همواره اعتدال در تصمیم‌گیری جهت جلوگیری از تکرار خطاهای گذشته بوده و هست”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید