خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز چهارشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۴, 6th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۱۲/۲۶ ساعت ۱۱:۵۹:۵۷

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  شدت ریزگردها در خوزستان به بیش از ۱۵ برابر حدمجاز رسید

شدت ریزگردها در خوزستان به بیش از ۱۵ برابر حدمجاز رسید

خبرگزاری هرانا ـ بروز پدیده گرد و غبار در آخرین روزهای سال در تعدادی از شهرهای خوزستان باعث افزایش آلودگی بیش از ۱۵ برابر حدمجاز شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، در ساعت ۲۲ سه شنبه در اهواز دو هزار و ۳۶۸ میکروگرم بر مترمکعب، آبادان یک هزار و ۶۳۱ میکروگرم بر مترمکعب، دزفول یک هزار و ۶۳۹ میکروگرم بر مترمکعب، شوشتر یک هزار و ۷۷۰ میکروگرم بر مترمکعب و ماهشهر یک هزار و ۵۷۵ میکروگرم بر مترمکعب رسیده است.

این گزارش می افزاید: “در ساعت ۲۱ آلودگی در اهواز به دو هزار و ۴۴۷ میکروگرم بر مترمکعب، در دزفول یک هزار و ۶۴۶ میکروگرم بر مترمکعب و سوسنگرد دو هزار و ۴۷۹ میکروگرم بر متر مکعب گزارش شده است”.

همچنین میزان گرد وغبار در ساعت ۲۰ سه شنبه شب در شهرهای اهواز دو هزار و ۴۸۱ میکروگرم برمترمکعب، آبادان سه هزار و ۹۷۱ میکروگرم بر مترمکعب، دزفول ۹۲۱ میکروگرم بر مترمکعب، اندیمشک ۴۷۸ میکروگرم بر مترمکعب و سوسنگرد دو هزار و ۶۰۶ میکروگرم بر متر مکعب بوده است.

استاندارد آلودگی هوا ۱۵۰ میکروگرم بر مترمکعب است.

هواشناسی خوزستان دوشنبه نسبت به بارندگی و بعد از آن وقوع گرد و غبار در استان هشدار داده بود.

دوشنبه شب بیشتر شهرهای خوزستان شاهد بارندگی بودند و توده گرد و غبار نیز از عصر سه شنبه وارد استان شده که روند آلودگی هوا رو به افزایش است.

بر اساس پیش بینی هواشناسی روز چهارشنبه در مناطق شرقی خوزستان قسمتی تا نیمه ابری و دیگر مناطق صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد و مه یا غبار صبحگاهی است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید