خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  یک محکوم در زندان قزوین به دار آویخته شد

یک محکوم در زندان قزوین به دار آویخته شد

خبرگزاری هرانا – حکم اعدام (قصاص) یک زندانی صبح امروز، پنجشنبه بیستم اسفند ماه، در زندان مرکزی قزوین اجرا شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از دادگستری استان قزوین، اسماعیل صادقی نیارکی در این خصوص گفت: “بیست و دوم آبان ماه سال ۱۳۹۰، معصومه شش ساله  که برای خرید از منزل خارج شده بود، به منزل بازنگشت و همین موضوع، موجب شد تا با اعلام والدین وی تحقیقات و بررسی پلیس آغاز شود”.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین افزود: “مأموران پلیس در تحقیقات خود با دختربچه ۱۰ ساله ای مواجه شدند که ادعا کرد حدود یک ماه قبل مردی ۳۰ ساله وی را با تهدید چاقو به داخل مزرعه ذرت برده و مورد آزارجنسی قرار داده است”.

وی در ادامه گفت: “پس از گذشت مدتی در تاریخ ۱۳ آذر ماه جمجمه بچه ای در جاده فرعی حواشی شهر اقبالیه کشف شد که به دنبال آن جسد دختر بچه گم شده نیز کشف شد”.

صادقی افزود: “کارآگاهان پلیس در تحقیقات خویش به فردی مظنون شدند، متهم در حالی که ضبط خودرو و مقداری ابزار لازم برای سرقت همراه داشت، دستگیر شد، برای نامبرده به اتهام زنا، آدم ربایی مقرون به آزار، تهدید با چاقو، رابطه نامشروع و سرقت قطعات خودرو پرونده قضایی تشکیل شد”.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت: “دادگاه دوم کیفری استان با توجه به جهات مختلف پرونده، متهم را به دلیل آدم ربایی، آسیب جسمی و حیثیتی به متهمان و سرقت مقرون به آزار به استناد مواد ۴۷ و ۶۲۱ قانون مجازات اسلامی به تحمل ۱۵ سال حبس تعزیزی محکوم کرد”.

با توجه به اقرارهای متهم در سرقت به استناد مواد ۴۷، ۶۵۲، ۶۵۶ و ۶۶۷ قانون و مجازات اسلامی و به لحاظ تعدد معنوی اتهام سرقت، متهم را به ۱۰ سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق و رد مبلغ ۲۵ هزار ریال محکوم کرد.

صادقی نیارکی در پایان یادآور شد: “متهم “م.ح” به اتهام قتل عمد کودک شش ساله به قصاص و همچنین به استناد ماده ۶۳۷ قانون مجازات اسلامی به ۹۹ ضربه شلاق تعزیری محکوم شد، به دنبال محاکمه و صدور حکم قصاص از سوی هیئت قضایی، متهم صبح امروز در زندان مرکزی قزوین با حضور خانواده مقتول به دار آویخته شد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید