خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  حال افشین سهراب‌زاده در زندان میناب وخیم است

حال افشین سهراب‌زاده در زندان میناب وخیم است

خبرگزاری هرانا – وضعیت «افشین سهراب‌زاده»، زندانی سیاسی محبوس در زندان میناب «خطرناک» توصیف شده است. این زندانی مدت ها است با «سرطان روده، خونریزی داخلی و مشکلات کلیوی» دست و پنجه نرم می‌کند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، یکی از نزدیکان افشین سهراب زاده گفت: «در یک دادگاه ۵ دقیقه‌ای در شعبه ۲ دادگاه سنندج  به اتهام محاربه از طریق عضویت در احزاب اپوزیسیون کرد به ۲۵ سال زندان همراه با تبعید به زندان میناب محکوم شده است.»

آقای سهراب زاده از سرطان روده رنج می برد. او در تابستان ۱۳۹۴ جهت رسیدگی‌های پزشکی به زندان اوین منتقل شد و در بهمن ماه سال جاری بدون رسیدگی به علت بالا بودن هزینه درمان (۱۸۵ میلیون هزینه درمان) به زندان میناب باز گزدانده شد.

افشین سهراب‌زاده، ۲۴ ساله، اهل کرمانشاه در ۱۸ خردادماه ۱۳۸۹، توسط نیروهای اداره اطلاعات شهر کامیاران بازداشت شد و بعد از اتمام بازجویی ها در اداره‌ اطلاعات شهر کامیاران ، به زندان مرکزی سنندج منتقل شد. او پس از آن در اسفندماه سال ۱۳۹۰، از «زندان مرکزی سنندج» به «زندان میناب» تبعید شد.

به گفته ی خود زندانی در طی نامه ای که به احمد شهید نوشته است:” تا جایی که به یاد دارم، قبل از بازداشتم، در سلامتی کامل به سر می‌بردم. در اداره اطلاعات به شدت مورد شکنجه قرار گرفتم و از ناحیه بینی دچار شکستگی شدم و بر اثر ضربات شدید وارده از سوی ماموران اطلاعات، فتق‌ام پاره شد.”

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید