خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۴, 20th of May 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۱۲/۰۵ ساعت ۱۸:۲۰:۳۱

    خانه  > slide, زندانیان  >  عدم پاسخگویی مسئولین در ششمین روز اعتصاب غذای سعید حسین زاده

عدم پاسخگویی مسئولین در ششمین روز اعتصاب غذای سعید حسین زاده

خبرگزاری هرانا – با گذشت ششمین روز از اعتصاب غذای سعید حسین‌زاده، مسئولین قضایی هنوز پاسخی به نامه و اعتصاب این فعال مدنی زندانی نداده‌اند. این زندانی از بیماری‌های مختلف رنج می‌برد و طی این شش روز دچار کاهش وزن قابل توجه و تپش قلب شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سعید حسین زاده امروز در نامه ای به مسئولین زندان نوشته است: “با توجه به اینکه اعزام های درمانی اینجانب با ماه ها تاخیر انجام می شود و در حال حاضر به علت وخامت وضعیت جسمی قادر به تحمل شرایط اعزام های زندان و وضعیت بیمارستان های طرف قرار داد زندان نیستم، فهمیدیم که برخی از آسیب دیدگی ها و مشکلات به جراحی برای درمان خاص نیاز دارند، لذا ابتدا به مرخصی درمانی و اجرایی شدن عدم تحمل کیفر یا توقف و یا تعلیق مجازات اینجانب اعمال شود تا بعد از اینکه خارج از زندان به رسیدگی به مشکلاتی که در زندان قابل درمان نیستند پرداخته تا در زمان مناسب در مورد سایر بیماری ها و مشکلات اقدام شود.”

مسئولین قضایی ناظر زندان به خانواده این فعال مدنی گفته اند که مشغول بررسی و رسیدگی به وضعیت وی هستند.

این زندانی از بیماری‌های مختلفی مانند مشکلات مفصلی و رماتیسم، مشکل گوارشی و مشکلات قلبی رنج می‌برد و روز گذشته نیز برای معاینه مشکلات گوارشی به بیمارستان امام خمینی اعزام شد و پزشک متخصص برای وی آزمایش اورژانسی تجویز کرده که باید مجددا به بیمارستان اعزام شود.

همچنین قرار بود هفته گذشته برای معاینه مشکلات مفصلی به ارتوپدی اعزام شود که تا کنون انجام نشده و مسئولین زندان گفته اند باید دوباره مجوزهای لازم را بگیرند.

این فعال مدنی از روز جمعه سی ام بهمن ماه اعلام اعتصاب غذا کرده است. منابع مطلع گفته‌اند که او طی این مدت ۵ کیلوگرم کاهش وزن داشته است.

موافقت نشدن با مرخصی درمانی، موافقت نشدن با درخواست عدم تحمل کیفر با وجود دستور پزشکی قانونی و عدم رسیدگی درمانی مناسب، از جمله دلایلی است که این زندانی برای اعتصاب غذای خود اعلام کرده است.

سعید حسین زاده در آبان ماه نیز به دلایل مشابهی دست به اعتصاب غذا زده بود که با قول مسئولین زندان اوین مبنی بر همکاری به اعتصاب خود پایان داد.

سعید حسین زاده روز ۲۷ بهمن ماه به بیمارستان «امام خمینی» اعزام شد و پزشکان تایید کرده اند که رماتیسم مفصلی او به قلب سرایت کرده و نیاز به معالجه مستمر دارد و این زندانی تحمل ادامه این وضعیت در شرایط حبس را ندارد.

پیشتر پزشکی قانونی زندان اوین نیز شرایط عدم تحمل کیفر این فعال اجتماعی را تایید کرده بود.

خانواده آقای حسین زاده هم اخیرا گفته اند که از طرف نیروهای سپاه جهت عدم پیگیری و رسانه ای کردن فرزندشان به صورت تلفنی تهدید شده اند.

محمدسعید حسین‌زاده طی دوران حبس از بیماری‌های متعددی از قبیل تنگی نفس، رماتیسم و مشکلات قلبی و گوارشی رنج می‌برد و با وجود اینکه تاکنون چندین بار به بیمارستان اعزام شده، بهبود چندانی نیافته است.

همچنین علیرغم پیگیری‌های حقوقی برای اعتراض به وضعیت پرونده، وکیل وی تا کنون موفق به مطالعه‌ی پرونده نشده است.

این فعال مدنی که چندی پیش در اعتراض به وضعیت پرونده و نگهداری اش در زندان اعلام اعتصاب غذا کرده بود، طی نامه ای نوشته بود که از بیماری های مختلف نظیر روماتیسم، تنگی نفس، مشکلات قلبی و عفونت و خونریزی معده رنج می برد که حین بازداشت و حبس مبتلا شده است.

وی همچنین نوشته بود که در حین اعزام به بیمارستان “کارشکنی ها و رفتارهای غیرمعمول”  شده که منجر به وخامت بیماری شده است.

پیشتر نیز اعلام شده بود که سعید حسین زاده، فعال مدنی زندانی در بند هفت زندان اوین با خونریزی معده مواجه و به بیمارستان اعزام شده و در بیمارستان مشخص شده است که مشکل معده وی به دلیل استفاده از داروهایی است که به دلیل مشکل روماتیسم خود مصرف می کند.

پزشکان به وی اعلام کرده اند که در صورت عدم رسیدگی به بیماریهای وی، این فعال مدنی با مشکلات حاد تری مواجه خواهد شد.

سعید حسین زاده در مهرماه ۱۳۹۳، از سوی ماموران سپاه در منزل شخصی‌اش دستگیر و به سلول‌های انفرادی بند ۲-الف زندان اوین منتقل شد.

وی در دادگاه بدوی در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه، به اتهام تبلیغ علیه نظام و توهین به رهبری به هفت سال زندان محکوم شد. حکمی که در مرحله تجدیدنظر و در شعبه ۳۶ توسط قاضی زرگر تاdید شد. این در حالی است که مجموع اشد مجازات این دو اتهام چهار سال حبس بیشتر نیست.

آقای سعید حسین‌زاده هم‌اینک دومین سال حبس خود را در بند هفت زندان اوین سپری می کند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید