خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  رمضان احمد کمال؛ اعلام اعتصاب غذای زندانی سوری در اعتراض به عدم رسیدگی پزشکی

رمضان احمد کمال؛ اعلام اعتصاب غذای زندانی سوری در اعتراض به عدم رسیدگی پزشکی

خبرگزاری هرانا – رمضان احمد کمال، زندانی سوری در اعتراض به عدم رسیدگی پزشکی در زندان رجایی‌شهر کرج اعلام اعتصاب غذا کرده است. به گفته زندانیان پس از یک عمل جراحی نیمه‌کاره و بازگشت بدون مداوا، انگشتان دست راست این زندانی از کار افتاده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، رمضان احمد کمال، سال ۱۳۸۷ زمانی بازداشت شد که در حال فرار به سمت مرزهای عراق بود و ماموران مرزبانی ایران با شلیک چند گلوله به شکم، کتف چپ و ران مانع از فرار او شدند.

این گلوله‌ها هنوز با گذشت هفت سال از بدن او خارج نشده‌اند و عدم درمان جدی این زندانی سیاسی باعث شد که ماهیچه های دست او تحلیل رفته و زخم دچار عفونت شدید شود.

این زندانی کرد اهل کوبانی در آخرین مورد هنگام اعزام به بیمارستان در نهم دی ماه امسال مورد ضرب و شتم قرار گرفت که به بیهوشی او منجر شد و چند روز پس از به هوش آمدن، بدون انجام اقدام درمانی به زندان بازگردانده شد.

کیوان صمیمی بهبهانی، همبندی سابق که در زمینه اعزام او به بیمارستان همکاری کرده بود، این اتفاق را در گفتگویی با هرانا تشریح کرده است.

سازمان عفو بین‌الملل نیز اوایل بهمن ماه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که این زندانی کرد سوری به عمل جراحی نیاز دارد. این سازمان خواستار رسیدگی فوری به وضعیت این زندانی محبوس در زندان رجایی شهر کرج شد.

رمضان احمد کمال پیش تر نیز بارها در اعتراض به عدم درمان اقدام به اعتصاب غذا کرده بود.

مشاورین حقوقی «مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران» معتقدند که این زندانی با گذشت بیش از هفت سال از حبس ده ساله امکان استفاده از آزادی مشروط را نیز دارد.

رمضان احمد کمال، در سال ١٣۸۷ به همراه سه تن از اعضای پ ک ک (حزب کارگران کردستان ترکیه) که گفته بودند اشتباهی وارد مرزهای ایران شده اند، دستگیر شد.

این زندانی کرد سوریه، به اتهام عضویت در پ ‌ک‌ ک (حزب کارگران کردستان ترکیه) در دادگاه انقلاب شهر خوی به اعدام محکوم شد، اما این حکم دردیوان‌عالی‌کشور مورد تجدید نظر قرار گرفت و حکم او به ١٠ سال حبس تعزیری تغییر یافت.

این زندانی هم اینک هشتمین سال حبس خود را در سالن ۱۲ زندان رجایی شهر می گذراند.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید