خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۴, 20th of May 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۱۱/۱۸ ساعت ۸:۲۷:۵۴

    خانه  > slide, زندانیان  >  دادگاه مجدد دو زندانی محکوم به اعدام زندان رجایی شهر برگزار نشد

دادگاه مجدد دو زندانی محکوم به اعدام زندان رجایی شهر برگزار نشد

خبرگزاری هرانا – دادگاه فرزاد شاه نظری و تیمور نادری زاده که دیروز شنبه جهت محاکمه به دادگاه انقلاب اعزام شده بودند به دلیل عدم حضور قاضی صلواتی تشکیل نشد. این دو زندانی اهل سنت پیش از این با حکم قاضی مقیسه به اعدام محکوم شده بودند ولی با نقض حکم در دیوان عالی کشور، پرونده برای رسیدگی مجدد به شعبه ۱۵ ارجاع شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، دیوان عالی کشور در آبان ماه انسال حکم اعدام فرزاد شاه نظری و تیمور نادری زاده را نقض کرد و پرونده را این بار برای رسیدگی به شعبه ۱۵ فرستاد. این دو سال ۱۳۹۲ در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه به اعدام محکوم شده بودند.

تیمور نادری زاده و فرزاد شاه نظری در خرداد ۱۳۸۹ توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند و حدود ۲۰ ماه در سنندج، زنجان و زندان اوین در سلول های انفرادی بودند و بعدا به زندان رجایی شهر کرج منتقل شدند.

تیمور نادری زاده در سنندج و فرزاد شاه نظری در شمال کشور بازداشت شده اند. هر دو زندانی هم اینک در سالن ۱۰ اندرزگاه ۴ زندان رجایی شهر نگهداری می شوند که عمدتا مختص محکومین به اعدام اهل سنت است.

عرفان نادری‌ زاده فرزند تیمور نیز با اتهامات مشابه به هشت سال حبس محکوم شده و در حال حاضر در بند هفت زندان رجایی‌شهر محبوس است. باوجود دشواری های زیاد و درخواست های مکرر مسئولین زندان رجایی شهر با درخواست انتقال آنان به بند واحد مخالفت کرده اند.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید