خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  بخشش و آزادی دو محکوم به اعدام در تهران

بخشش و آزادی دو محکوم به اعدام در تهران

خبرگزاری هرانا ـ دو زن و مرد که هرکدام متهم به “قتل” بودند، صبح دیروز با رضایت شاکیان و حکم قضات دادگاه کیفری استان تهران از زندان آزاد شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از شهروند، یکی از پرونده ها مربوط به پسر جوانی است که به هواخواهی برادرش در سن ١۶سالگی دست به جنایت زد. پدرام روز ١١ آذر‌ سال ٨۶ زمانی که متوجه شد برادرش با چند پسر درگیر شده و درحال کتک‌خوردن است، چاقویی برداشت و وارد درگیری شد. او که می‌خواست از برادرش حمایت کند، با همان چاقو پسر ١٩ساله‌ای را به قتل رساند. پدرام همانجا دستگیر شد و پس از اعتراف به قتل، پرونده‌اش برای رسیدگی به شعبه ٧١ سابق دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.

این پسر جوان با حکم دادگاه به قصاص محکوم شد و پس از تأیید حکمش، در روزهای آخر توانست رضایت اولیای‌دم را جلب کند. پدرام پس از این بخشش، صبح دیروز در مقابل هیأت قضائی شعبه دوم دادگاه کیفری استان تهران قرار گرفت و این‌بار از جنبه عمومی جرم محاکمه شد.

او به قضات گفت: «باور کنید از اشتباهی که مرتکب شدم، به شدت پشیمان هستم و در این مدت ٨سالی که در کانون اصلاح و تربیت هستم، تحصیلاتم را ادامه دادم و الان مدرک فوق‌دیپلم دارم. می‌خواهم بعد از آزادی از زندانم یک زندگی جدید بسازم.» پس از این اظهارات هیأت قضائی وارد شور شدند و حکم آزادی پدرام را صادر کردند.

همچنین زن جوان دیگری که در‌ سال ٨٨ شوهر خود را به قتل رسانده بود، پس از جلب رضایت اولیای‌دم صبح دیروز در مقابل هیأت قضائی شعبه چهارم دادگاه کیفری استان تهران ایستاد. ماجرای این پرونده نیز به ۶‌سال پیش برمی‌گردد. روزی که پسر جوان به کلانتری نبرد رفت و از ناپدیدشدن پدرش خبر داد، ماموران نیز پس از تحقیقات به همسر این مرد مشکوک شدند و او را تحت بازجویی‌های قضائی و پلیسی قرار دادند.

او نیز در بازجویی‌ها به قتل اعتراف کرد و گفت: «من یک دختر و پسر جوان داشتم که با شوهر دومم ازدواج کردم. ولی او اعتیاد داشت و مرتب ما را اذیت می‌کرد. تا این‌که روز حادثه متوجه شدم شوهرم قصد دارد دخترم را مورد آزار و اذیت قرار دهد. برای همین به خاطر این‌که مانع همسرم شوم، مجبور شدم او را با چاقو به قتل برسانم.»

با اعترافات این زن و به درخواست اولیای‌دم، او در دادگاه کیفری استان تهران به قصاص محکوم شد. این حکم نیز به تأیید قضات دیوان‌عالی کشور نیز رسیده بود که زن جوان توانست رضایت اولیای‌دم را جلب کند و از مرگ نجات پیدا کند.

بنابراین پرونده او برای رسیدگی دوباره از جنبه عمومی جرم به شعبه چهارم دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد. قضات این شعبه نیز پس از برگزاری جلسه محاکمه حکم آزادی این زن را نیز صادر کردند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید