خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  جلسه بازپرسی «مردم امروز» برگزار شد

جلسه بازپرسی «مردم امروز» برگزار شد

خبرگزاری هرانا – وکیل پرونده روزنامه مردم با بیان اینکه اولین جلسه بازپرسی این روزنامه امروز برگزار شد، گفت: قرار وثیقه یکصد میلیون تومانی برای آزادی مدیر مسوول این روزنامه گذاشته شد.

به گزارش هرانا، «سید محمود علیزاده طباطبایی» روز دوشنبه در گفت‌و‌گو با ایرنا افزود: این اولین جلسه بازپرسی روزنامه «مردم امروز» بود که در شعبه ۲ دادسرای فرهنگ و رسانه برگزار شد.

وی ادامه داد: در این جلسه به «احمد ستاری» مدیر مسوول روزنامه مردم امروز تفهیم اتهام و آخرین دفاعیات در برابر اتهامات وارده اخذ شد.

«علاء الدین ظهوریان» دبیر هیات نظارت بر مطبوعات پیش‌تر (۲۹ دی) در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایرنا اعلام کرده بود که در جلسه هیات نظارت بر مطبوعات پرونده روزنامه «مردم امروز» بابت درج تیتر «من هم شارلی هستم» مطرح و به استناد بند ٧ ماده ۶ قانون مطبوعات و همچنین ماده ٢٧ این قانون ضمن لغو پروانه آن، این روزنامه به دادگاه معرفی شد.

مدیر مسوول روزنامه مردم امروز نیز در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایرنا در این باره گفت: شعبه ۲ بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه با ابلاغ حکمی به دفتر روزنامه مردم امروز، تیتر و عکس صفحه اول این روزنامه را موهن شناخت.

«احمد ستاری» افزود: در این حکم به استناد بند یک و هفت ماده شش قانون مطبوعات، روزنامه مردم امروز از ادامه انتشار منع شده است.

روزنامه مردم امروز از ششم دی ماه سال جاری منتشر شده و بر روی کیوسک روزنامه فروشی‌ها قرار گرفته بود که پس از ۱۹ شماره انتشار روز شنبه ۲۷ دی ماه با دستور شعبه دوم دادسرای فرهنگ و رسانه توقیف شد.

علاوه بر توقیف روزنامه «مردم امروز» از سوی دادستانی تهران، هیات نظارت بر مطبوعات نیز در جلسه روز ۲۹ دی پروانه انتشار این روزنامه را لغو کرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید