خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۳, 20th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۱۰/۲۴ ساعت ۲۳:۱۷:۴۰

    خانه  > زندانیان  >  پرونده جیسون رضاییان با صدور کیفرخواست به دادگاه انقلاب ارسال شد

پرونده جیسون رضاییان با صدور کیفرخواست به دادگاه انقلاب ارسال شد

خبرگزاری هرانا – دادستان تهران اعلام کرد: پرونده جیسون رضائیان با صدور کیفرخواست جهت رسیدگی به دادگاه انقلاب اسلامی تهران ارسال شده است.

به گزارش هرانا به نقل از ایسنا؛ عباس جعفری دولت آبادی عصر روز چهارشنبه با اعلام این مطلب افزود: بر خلاف ادعاهای برخی مجامع حقوق بشری در خصوص تضییع حقوق مته‌مان در ملاقات با خانواده‌های خود، مادر جیسون رضائیان که اخیرا برای دیدار فرزندش به ایران سفر کرده بود، دو نوبت با نامبرده ملاقات کرد.

وی افزود: مادر متهم مذکور هم چنین ملاقات کوتاهی نیز با بازپرس پرونده فرزندش داشت.

این اتفاق در حالی است که محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران، وعده همکاری دولت برای حل پرونده اتهامی جیسون رضاییان، خبرنگار واشینگتن‌پست در تهران را داد، اما تاکید کرد که این مسئله به قوه قضاییه ایران ارتباط دارد.

آقای ظریف این اظهارات را روز چهارشنبه ۲۴ دی در ژنو بیان کرد، لحظاتی قبل از آنکه وی با همتای آمریکایی‌اش درباره مناقشه اتمی ایران وارد مذاکره شود.

خبرگزاری فرانسه می‌نویسد، وزیر خارجه ایران در پاسخ به سئوال خبرنگاران درباره وضعیت پرونده جیسون رضاییان اظهار داشت: «دولت ‌‌‌نهایت تلاش خود را به‌کار می‌گیرد تا کمکی کرده باشد. این یک مسئله قضایی است».

وی سپس افزود: «ما ناگزیریم که صبر کنیم تا دستگاه قضایی امور را پیش ببرد، اما در عین حال تلاش می‌کنیم تا آنجا که امکانش را داریم، کمک کنیم».

بنا به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دادستانی تهران، جعفری دولت آبادی هم چنین در خصوص موضوع صدور دستور قضایی مبنی بر فیلترینگ برخی نرم افزارهای ارتباطی گفت: دستور دادستانی تهران خطاب به مراجع ذیربط در خصوص فیل‌تر کردن این قبیل نرم افزار‌ها هم چنان به قوت خود باقی است و دستگاه‌های مربوطه موظف به اجرای دستورات قضایی صادره هستند.

وی ادامه داد: اخیرا برخی سایت‌های خبری مطلبی دایر بر توافق روسای دو قوه قضائیه و مجریه دایر بر مسکوت ماندن موضوع فیلترینگ این نرم افزار‌ها منتشر کرده بودند که این موضوع صحت ندارد.

وی بار دیگر به سایت‌های خبری و رسانه‌های جمعی تذکر داد که از انتشار اخبار خلاف واقع خودداری کنند.

دادستان تهران هم چنین در خصوص انعکاس اظهارات علی مطهری نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در برخی سایت‌های خبری دایر بر اینکه نواری از سخنان رئیس قوه قضائیه در اختیار دارد، اعلام کرد: از آنجایی که دادستانی تهران این موضوع را در دست بررسی و پیگیری دارد از این نماینده مجلس می‌خواهیم که نوار مذکور را برای بررسی و پیگیری صحت ادعاهای خود به دادستانی تهران تحویل دهد.

این در حالی است که اطلاعیه اخیر روابط عمومی قوه قضائیه ادعای علی مطهری را رد کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید