خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۳, 17th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۱۱/۰۹ ساعت ۷:۱۰:۰۰

    خانه  > اندیشه و بیان  >  درخواست مطهری برای دریافت فیلم نطق جنجالی

درخواست مطهری برای دریافت فیلم نطق جنجالی

خبرگزاری هرانا – حاشیه‌های نطق علی مطهری همچنان ادامه دارند؛ حالا او از مسئولان مجلس درخواست کرده تا فیلم مربوط به نطق روز یکشنبه‌اش را در اختیار او بگذارد. درخواستی که گویا هنوز از سوی مسئولان مجلس اجابت نشده است.

به گزارش هرانا به نقل از جرس؛ در حالی روز یکشنبه با حمله برخی از نمایندگان به نطق علی مطهری، صحن علنی مجلس ملتهب شد که در آن لحظات اتفاقات رخ داده توسط دوربین هیچ عکاسی ثبت نشدند. روز یکشنبه به طور اتفاقی از معدود جلسات مجلس بود که عکاسان در آن حضور نداشتند. نهایتا خبرگزاری خانه ملت، وابسته به مجلس شورای اسلامی هم در گزارش تصویری خود از جلسه آن روز هیچ عکسی از لحظات حمله به نطق مطهری و التهاب در مجلس منتشر نکرد. این اتفاق حتی باعث شد تا روزنامه «مردم امروز» در صفحه اول خود در شماره روز دوشنبه آن وقایع را بر اساس روایت‌ها، نقاشی و تصویرسازی کند.

پایگاه خبری خرداد در ادامه نوشته است: در این شرایط اما آنطور که نمایندگان نزدیک به علی مطهری خبر دادند، او از مسئولان مجلس خواسته تا فیلم مربوط به آن نطق پر حاشیه را در اختیار او بگذارد. بر همین اساس گفته شده مسئولان با دادن این فیلم تا لحظه قطع نطق توسط نمایندگان، به علی مطهری موافقت کرده است. اما مطهری اصرار دارد که این فیلم را از لحظه آغاز نطق تا زمانی که توسط نمایندگان زمین می‌خورد و بعد از آن از صحن خارج می‌شود، در اختیارش بگذارند. این درخواست هنوز از سوی مسئولان مجلس مورد موافقت قرار نگرفته است.

طبق قانون و آئین نامه داخلی مجلس، نمایندگان می‌توانند فیلم مربوط به زمان نطق‌ها و صحبت‌های خود در مجلس را از مسئولان مجلس بگیرند.

این در شرایطی است که نمایندگان مخالف مطهری مدعی شده‌اند که در ان روز حمله‌ای در کار نبوده و آن‌ها تنها به صورت کلامی به مطهری اعتراض کرده‌اند. حال آنکه علی مطهری بعد از پایان نطقش زمین خورده و حتی زخمی شده است.

در اقدامی دیگر، علی مطهری در تذکری در جلسه علنی روز سه شنبه با انتقاد از اینکه دو دقیقه از نطق روز یکشنبه وی از رادیو پخش نشد گفت: «حق من و موکلانم محفوظ است که این دو دقیقه در فرصت‌های آتی یا در نطق ۵ دقیقه‌ای یا ۷ دقیقه‌ای منظور شود یا در اولین فرصت نطق میان دستور منظور شود تا دیگر این روش تکرار نشود.» وی در اخطار قانون اساسی با استناد به اصل ۶۹ قانون اساسی گفت: «براساس این قانون مذاکرات مجلس شورای اسلامی باید علنی باشد و گزارش کامل آن از طریق رادیو و روزنامه رسمی برای اطلاع عموم منتشر شود.» علی لاریجانی، رئیس مجلس یک روز قبل از آن مانع از مطرح شدن تذکر مطهری در صحن علنی شده بود.

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی دربارهٔ اینکه شنیده شده قرار است پس از نماز جمعه این هفته تهران علیه او راهپیمایی صورت گیرد گفت: انشاءالله در این راهپیمایی شرکت خواهم کرد. وی همزمان در مصاحبه‌ای دیگر خطاب به افراطیون تاکید کرد که «حصر خلاف قانون اساسی است؛ اگر می‌گویید نه، استدلال کنید.

همچنین گروهی از مردم و فعالان شبکه‌های اجتماعی با امضای نامه‌ای، از علی مطهری نماینده مردم تهران به سبب پیگیری حقوق محصوران و مقابله با قانون‌شکنان حمایت کردند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید