خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  حکم اعدام دو محیط بان تایید شده است

حکم اعدام دو محیط بان تایید شده است

خبرگزاری هرانا – فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور: هم‌اکنون دو تن از محیط بانان کشور در زندان به سر می‌برند که برای آن‌ها حکم قصاص در نظر گرفته شده است و این احکام در مسیر تایید دیوان عالی کشور است.

به گزارش هرانا به نقل از صدرا نیوز؛ حمیدرضا خیلدار با بیان اینکه هم‌اکنون درجه تمام محیط بانان تعیین و به تمام استان‌ها ابلاغ شده است، اظهار داشت: تاکنون حدود ۶۰۰ نفر از محیط‌ بانان آموزش‌های لازم را کسب کرد‌ه‌اند و تا پایان سال جاری به ۱۰۰۰ نفر از محیط بانان آموزش‌های لازم ارائه می‌شود.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور در ادامه افزود: در این میان تعدادی از محیط بانانی که ۲۰ سال از خدمت آن‌ها می‌گذرد و طی این سال‌ها هیچگونه دوره آموزشی ندیده بودند در اولویت قرار گرفتند و آموزش‌های لازم به آن‌ها ارائه شد.

وی در ادامه بیان داشت: هم‌اکنون چنانچه محیط بانان در حین عملیات و درگیری با شکارچیان متخلف کشته یا مجروح شوند در حکم شهید و جانباز محسوب می‌شوند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور خاطرنشان کرد: هم‌اکنون دو تن از محیط بانان کشور در زندان به سر می‌برند که برای آن‌ها حکم قصاص در نظر گرفته شده است و این احکام در مسیر تایید دیوان عالی کشور است.

سرهنگ خیلدار، خاطرنشان کرد: سازمان محیط زیست در تلاش است که رضایت محیط بانان محبوس را از اولیاء دم اخذ کند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید