خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  بیکاری و آمار بالای خودکشی در جنوب ایران

بیکاری و آمار بالای خودکشی در جنوب ایران

خبرگزاری هرانا – نماینده دشت آزادگان و هویزه در مجلس درباره خودکشی‌های اخیر در مسجد سلیمان گفت: اگرچه بیشتر شهرهای استان خوزستان جزء مناطق محروم کشور هستند، اما به علت آمار بیکاری بیشتر در مسجد سلیمان، اقدام به خودکشی‌ در این منطقه بیشتر است.

به گزارش هرانا، ناصر صالحی‌نسب در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، گفت: سال گذشته شنیدم بیش از ۱۹۰ مورد اقدام به خودکشی در مسجد سلیمان انجام شده که البته منجر به فوت این افراد نشده است.

وی با بیان اینکه بیشتر این خودکشی‌ها را جوانان و به خصوص مردان انجام‌داده‌اند، افزود: بیشتر این افراد کسانی هستند که از بیکاری یا اعتیاد در رنج بوده و برخی نیز با وجود تاهل موفق به یافتن کار نشده‌اند.

صالحی نسب با تاکید براینکه بیکاری مهم‌ترین عامل این خودکشی‌ها بوده است، تصریح کرد: در حال حاضر ۴۳ درصد پتروشیمی کشور در ماهشهر و بندر امام قرار دارد که بیشتر کارکنان آن غیربومی بوده و این درحالی است؛ مردم ماهشهر با نرخ ۲۴ درصدی بیکاری مواجه هستند.

نماینده دشت آزادگان و هویزه با اشاره به آمار بالای خودکشی در حوزه انتخابیه خود گفت: تعداد زیادی از مردم دشت آزادگان و هویزه به دلیل بیکاری به کشور استرالیا پناهنده شده و یا به کشورهای حوزه خلیج فارس رفته‌اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید