خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۸ خرداد ۱۳۹۴, 18th of February 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۰۳/۰۸ ساعت ۲۰:۲۵:۳۱

    خانه  > سایر گروهها  >  وزیر اطلاعات: شناسایی تمام افراد مرتبط با داعش در ایران

وزیر اطلاعات: شناسایی تمام افراد مرتبط با داعش در ایران

خبرگزاری هرانا ـ وزیر اطلاعات ایران می‌گوید که “هسته‌ها و تیم‌های مرتبط” با گروه حکومت اسلامی داعش در ایران “یکی پس از دیگری” به صورت “کامل” شناسایی شده و نفرات آنان زیر ضربه قرار گرفته‌اند.

خبرگزاری هرانا به نقل از تسنیم، محمود علوی، وزیر اطلاعات، در سخنان پیش از خطبه‌های نماز جمعه، هشتم خرداد تهران، جزئیات بیشتری در این باره ارائه نکرد.

وی در عین حال گفت که “عناصر تکفیری قصد مسموم کردن غذای یکی از هیئت‌های بزرگ تهران” را داشتند که “شناسایی شدند، زیر ضربه قرار گرفتند و امکان تحقق توطئه را پیدا نکردند.”

وزیر اطلاعات ایران اضافه کرد: “عناصر تکفیری و تروریستی که برنامه سرقت مسلحانه در تهران و انفجار بمب در قم در حرم حضرت معصومه را داشتند شناسایی شده و زیر ضربه قرار گرفتند.”

آقای علوی همچنین از دستگیری و کشته شدن افرادی خبر داد که در روز قدس سال گذشته به گفته او قصد “عملیاتی انتحاری در راهپیمایی شیراز و زاهدان” را داشتند.

وزیر اطلاعات ایران روز سه‌‌شنبه، ۱۵ مهر۹۳، نیز با اشاره به دستگیری ۱۳۰ نفر از عوامل گروه‌های به گفته او “تکفیری” از کشف دو جلیقه انفجاری خبر داده بود که به گفته او برای انفجار در روز قدس در دو استان کشور تهیه شده بود.

پیش از آن نیز رسانه‌های ایران در روز ۲۳ خرداد ۹۳، به نقل از یکی از معاونان وزیر اطلاعات به نام “خزائی” از بازداشت ۳۰ نفر از عوامل گروه “داعش” ظرف مدت یک ماه خبر داده بودند.

در همین حال آقای علوی در سال گذشته از دستگیری سه نفر به اتهام قصد “انجام عملیات انتحاری” در هیئت‌های مذهبی تهران و همچنین دستگیری “افرادی” خبر داده بود که به گفته او، “قصد بمب‌گذاری” در شهر مذهبی قم را داشته‌اند.

 

 

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید