خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  ملاقات خانواده با دو تن از بازداشت شدگان نصیر آباد پس از ۵ ماه

ملاقات خانواده با دو تن از بازداشت شدگان نصیر آباد پس از ۵ ماه

خبرگزاری هرانا ـ  امید و عبدالستار بهرام زهی دو تن از بازداشت شدگان نصیرآباد بعد از پنچ ماه با خانواده  خود ملاقات کوتاهی داشتند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فعالین بلوچ، روز گذشته دوشنبه ۴ خرداد خانواده دو تن از بازداشت شدگان نصیرآباد به نام های امید بهرامزهی و عبدالستار بهرامزهی پس از پنچ ماه پیگیری با فرزندان خود ملاقات “چند دقیقه ای” داشتند.

یک منبع از بستگان این زندانیان در این باره گفت: “این ملاقات چند دقیقه ای با حضور ماموران وزارت اطلاعات و فقط در حد احوال پرسی بوده و خانواده ها اجازه صحبت در مورد پرونده را نداشتند.”

وی افزود: “به خانواده بقیه زندانیان که برای ملاقات به زاهدان رفته اند اجازه ملاقات ندادند و تا الان به امید ملاقات با فرزندان خود در زاهدان هستند.”

به گفته خانواده این زندانیان، تا کنون بارها درخواست ملاقات  با این زندانیان از سوی ماموران وزارت اطلاعات رد شده است امری که سبب نگرانی آنها در مورد وجود “شکنجه” و “پرونده سازی” شده است.

مسئولان امنیتی استان سیستان و بلوچستان پس از ترور یک معلم به نام عیسی شهرکی و یک بسیجی به نام ادهم صبوری توسط دو موتور سوار ” ناشناس”  در روستای نصیر آباد ۳۳ نفر را بازداشت کردند و به دستکم ۱۲ نفر از آنها اتهام “۹۰ درصد نا امنی های سالهای اخیر” بلوچستان را وارد کرده اند.

خانواده این بازداشت شدگان آنها را از طیف های مختلف جامعه کسبه، بازاری، کارمند دولت، کشاورز و دانشجو معرفی می کنند  بر بیگناهی این بازداشت شدگان تاکید دارند و نامه های مختلفی برای مقامات استانی ، کشوری و سازمان های حقوقی  بین المللی ارسال  کرده اند و خواستار روند پیگیری و برگزاری دادگاه علنی و عادلانه برای آنها شده اند.

 

 

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید