خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۴, 15th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۰۲/۲۸ ساعت ۱۹:۵۹:۲۳

    خانه  > slide, زندانیان  >  ۱۱درصد زندانیان در مازندران از سارقین اموال دولتی هستند

۱۱درصد زندانیان در مازندران از سارقین اموال دولتی هستند

خبرگزاری هرانا ـ معاون اداره کل زندان های مازندران، تعداد زندانیان استان را ۹ هزار و ۲۰۰نفر اعلام و اظهار کرد که ۲۶درصد از محکومین زندانی شده استان سارقین هستند که از این میزان ۱۱درصد آنان را سارقین اموال دولتی تشکیل می دهند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، صدرالدین کاظمی، روز دوشنبه در گزارشی از وضعیت کنونی زندان و زندانیان استان به جلسه کمیسیون ارتقا امنیت اجتماعی مازندران در سالن استانداری در ساری افزود: تجاوز به عرصه های طبیعی وملی، سرقت چوب های جنگلی و کابل های سیم برق از جمله اموال دولتی هستند که مورد دستبرد سارقین قرار می گیرد.

معاون اداره کل زندان های مازندران با بیان اینکه ۴۱درصد از زندانیان استان به علت جرائم مواد مخدر زندانی هستند، گفت: ۹۰ درصد جرائم مواد مخدر در استان ترکیبی، صنعتی و لابراتواری بوده و این ضریب نسبت به استان های مختلف کشور، حتی از استان کرمان بیشتر است.

کاظمی به ضریب سنی زندانیان در مازندران اشاره کرد و ادامه داد: ۲۹درصد زندانیان را ۳۳تا ۳۹سال، ۲۲درصد ۲۶تا ۳۳سال و ۱۹درصد ۴۰ تا ۴۶سال و مابقی در سنین دیگر هستند و چگونگی کسب درآمد و تامین معاش ۴۱ درصد از این عده مشخص نیست.

وی با اشاره به اینکه ۴۱درصد زندانیان مازندران بدون سابقه، ۱۹درصد با یک سابقه کیفری، ۱۱درصد را دو سابقه کیفری و مابقی با سه سابقه کیفری و بیشتر هستند، بیان داشت :محکومان زندانی شده سیاسی در استان نداریم.

کاظمی اداره کل زندان ها را ضابط امنیت نگهداری و تعلیم و تربیت زندانیان و خانواده های آنان دانست و گفت: شش درصد از زندانیان استان را افراد بیمار که به خدمات تخصصی پزشکی و درمانی نیاز دارند، تشکیل می دهند.

وی به وجود ۱۲زندان، دو زندان باز و ۹ بازداشگاه در استان مازندران اشاره کرد و افزود: برای ارایه خدمات درمانی به هفت آمبولانس ویژه زندانی بر نیاز است و برای کاهش حوادث و اتفاقات احتمالی در جابجایی زندانیان خطرناک نیاز به ۱۰ دستگاه خودرو ون ویژه اعزام زندانیان در استان است.

وی به آسیب های اجتماعی ناشی از زندانیانی که سرپرست خانواده هستند اشاره کرد و گفت : ضریب جزم زایی در استان مازندران به حالت بومی درآمده است که مهمترین آن تولید، نگهداری و توزیع مواد مخدر صنعتی از جمله شیشه، کریستال و دیگر مواد ترکیبی است.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید