خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۴, 18th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۰۲/۱۵ ساعت ۱۹:۵۸:۲۳

    خانه  > سایر گروهها  >  سعید مرتضوی هنوز دفاعی درباره پرونده ی شکایت روح‌الامینی نکرده است

سعید مرتضوی هنوز دفاعی درباره پرونده ی شکایت روح‌الامینی نکرده است

خبرگزاری هرانا ـ وکیل مدافع روح‌الامینی از عدم دفاع  سعید مرتضوی در ارتباط با شکایت موکل وی مبنی بر معاونت در قتل خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تسنیم، حسن کمالی در رابطه با پرونده شکایت از موکلش اعلام داشت: در دوجلسه گذشته از محاکمه دادگاه فقط طرح شکایت از سوی موکلم، ورود شده و هنوز آقای مرتضوی پاسخی نداده است.

وکیل مدافع روح‌الامینی ادامه داد: در دو جلسه گذشته عمدتا به موضوع تامین اجتماعی پرداخته شده و معلوم نیست در جلسه آتی که قرار است روز چهارشنبه هفته جاری (۱۶ اردیبهشت) برگزار شود، به موضوع شکایت موکلم و بخشی از رای شعبه ۷۶ که از سوی دیوان عالی کشور نقض شده، ورود می‌شود یا خیر.

کمالی اضافه کرد: دادگاه در ارتباط با موضوع تامین اجتماعی، یک سری استعلاماتی را انجام داده و منتظر پاسخ آن استعلام‌ها هستند، بنابراین بعید می‌دانم در جلسه بعدی فرصت شود تا آقای مرتضوی درباره شکایت روح‌الامینی دفاع کند.

وکیل مدافع روح الامینی دررابطه با شکایت موکلش از  حیدری‌فر _یکی از قضات متهم در پرونده حادثه بازداشتگاه کهریزک_ نیز اعلام کرد که شکایت هنوز به دادگاه ارسال نشده است.

کمالی درباره آن بخش از رای شعبه ۷۶ دادگاه کیفری استان، که از سوی شعبه دیوان عالی کشور نقض شده است، نیز گفت: از نظر ما رای دیوان قابل توجیه نیست و طبق قانون نیز دادگاه الزامی برای تبعیت از رای دیوان ندارد.

وی همچنین در ادامه افزود: ایراد دیوان فقط به میزان جریمه نقدی نبوده و به اساس «گزارش خلاف واقع» که یکی از اتهامات آقای مرتضوی بود، ایراد گرفته است.

دادگاه رسیدگی به اتهامات سعید مرتضوی در پرونده تامین اجتماعی و کهریزک، تا کنون دو جلسه به صورت غیر علنی در شعبه ۷۹ دادگاه کیفری استان، به ریاست قاضی محمدی کشکولی برگزار شده است و جلسه سوم نیز ۱۶ اردیبهشت ماه برگزار خواهد شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید