خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶, 17th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۱۲/۲۷ ساعت ۲۱:۵۶:۰۰

    خانه  > اقلیت های دینی, اندیشه و بیان  >  محمد ثلاث در آخرین جلسه دادگاه اتهاماتش را رد کرد / تصاویر

محمد ثلاث در آخرین جلسه دادگاه اتهاماتش را رد کرد / تصاویر

خبرگزاری هرانا – محمد ثلاث از دراویش گنابادی بازداشت شده در حوادث گلستان هفتم و راننده اتوبوسی که متهم به قتل ۳ مامور نیروی انتظامی است بعد از برگزاری دو جلسه دادگاه علنی در شعبه ۹ دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی محمدی کشکولی امروز یکشنبه ۲۷ اسفند برای سومین و آخرین جلسه در دادگاه حضور یافت، وی که به “سه فقره قتل” و “اخلال در نظم عمومی از طریق جنجال و تعرض” متهم شده، اتهامات علیه خود را رد و بیان کرد که این کار عمدی نبوده و به دلیل ترس و فرار از ضرب و شتم دوباره توسط ماموران، ضعف بینایی و با دست شکسته کنترل خودرو را از دست داده و قصد به قتل رساندن کسی را نداشته است؛ در نهایت با ارائه آخرین دفاعیات متهم و به پایان رسیدن مهلت دادگاه، قاضی دادگاه محمد کشکولی گفت که حکم محمد ثلاث در موعد مقرر صادر می‌شود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، آقای ثلاث متهم است که در روز ۳۰ بهمن و هم‌زمان با درگیری دراویش گنابادی معترض و مأموران پلیس در محدوده خیابان پاسداران تهران، با اتوبوس به سمت گروهی از مأموران حرکت کرده و سه نفر از آنها را کشته است، به گفته قاضی، شاکیان و اولیای دم برای او تقاضای اعدام کرده‌اند.

محمد ثلاث در آخرین جلسه دادگاه اتهامات خود از جمله سه فقره قتل عمد و همین‌طور “اخلال در نظم عمومی از طریق جنجال و تعرض” را نپذیرفت.

او که در این جلسه برای اولین بار با وکیلی که خود تعیین کرده بود همراه می‌شد، گفت: “قبل از این واقعه در اثر ضرب و جرح مأموران دست و سرش شکسته و وقتی سوار بر اتوبوس آنها را دیده ترسیده است که آنها سوار اتوبوس شوند و دوباره او را “مورد ضرب و شتم قرار دهند”.

آقای ثلاث عمدی بودن حادثه را رد کرد و گفت: “اگر این طور بود چرا اول به صورت آرام به سمت آنها رفتم، نوربالا زدم و بوق زدم که کنار بروند”.

پیش از ارائه آخرین دفاعیات متهم، یکی از مأموران پلیس که به عنوان شاهد در دادگاه حاضر شده بود، گفت: “ما زمانی که به خیابان (گلستان) هفتم رسیدیم، دیدم که یک اتوبوس با سرعت کمی در حال حرکت به سمت ما است که فکر کردیم می‌خواهد از خیابان عبور کند؛ اما پس از اینکه مدتی از حرکتش گذشت، به یک‌باره سرعت خود را زیاد کرد و با حرکت به سمت چپ و راست به مأموران به نوعی حمله‌ور شد.”

قاضی از شاهد پرسید که به شیشه خودرو گلوله اصابت کرده بود، شما به خودرو شلیک کردید؟ که مامور گفت: “سلاح گرم نداشتیم”.

محمد ثلاث در بخش دیگری از دفاعیات خود به ضعیف بودن بینایی‌اش اشاره کرد و گفت: “دو متری را هم تشخیص نمی‌دهم.”

آقای ثلاث با ابراز ناراحتی از کشته شدن مأموران انتظامی گفت: “من عاشق اعدامم. اینها را نمی‌گویم که من را اعدام نکنند، من عاشق اعدام هستم. من با ماشین رفتم و می‌خواستم حادثه را رد کنم. عمداً روی آنها نرفتم، وجدانم راحت است. دست خودم نبود حتی وقتی که با خودرو‌ها برخورد کردم پایم روی گاز بود. خدا گواه است. هیچ کدام آن‌ها را ندیدم. اضطراب داشتم”.

وکیل متهم در آخرین دفاعیات پرونده گفت که مواردی مانند ضعف بینایی متهم و این که آیا در موقع رانندگی با دست شکسته می‌توانسته کنترل مناسبی بر خودرو داشته باشد یا نه، باید مورد بررسی بیشتر قرار بگیرد.

وکیل پرونده همچنین گفت که در حوادث رانندگی هیچ‌گاه راننده قاتل محسوب نمی‌شود و دیه پرداخت می‌شود و افزود:‌ “متهم پرونده قصد به قتل رساندن شخص خاصی را نداشته است و انتصاب جرم قتل عمدی به وی سخت است.”

محمدرضا محمدی کشکولی، قاضی دادگاه با شنیدن آخرین دفاعیات ختم رسیدگی به این پرونده را اعلام کرد و انتظار می‌رود که حکم دادگاه بدوی در روزهای آینده صادر شود.

محمد ثلاث در اولین جلسه دادگاه نیز از ضرب و شتم خود قبل و پس از بازداشت توسط نیروهای انتظامی گفت و عنوان کرد قصدی برای آسیب رساندن به دیگران نداشته بلکه به دلیل ضرباتی که خورده بود شرایط عصبی را تجربه می‌کرده و به دلیل تمیز نبودن شیشه ماشین امکان دید مناسبی نداشته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید