خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۴, 11th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۰۲/۱۲ ساعت ۱۱:۰۹:۵۳

    خانه  > کارگران  >  مرگ یکی از کارگران پالایشگاه شازند

مرگ یکی از کارگران پالایشگاه شازند

خبرگزاری هرانا – به دنبال حادثه پالایشگاه امام خمینی شازند که به علت فقدان ایمنی محل کار، منجر به مصدومیت پنج کارگر شده بود، روز جمعه یکی از کارگران مصدوم در بیمارستان درگذشت.

به گزارش هرانا، مدیر بیمارستان امیرالمومنین اراک در گفتگو با ایرنا گفت: یکی از پنج مصدوم حادثه پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند که برای مداوا به این مرکز درمانی انتقال داده شده بود، روز جمعه درگذشت.

 محسن بندی روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: این قربانی به نام محمود مولایی از روز دوشنبه گذشته در پی حادثه مصدومیت با گاز در این بیمارستان بستری بود و در کمای عمیق قرار داشت.

 وی بیان کرد: در ساعت ۱۰ روز دوشنبه هفتم اردیبهشت جاری در تماس اضطراری، خبر انتقال پنج مصدوم گازگرفتگی در پالایشگاه شازند به بیمارستان مخابره شد که بلافاصله امکانات پذیرش اورژانسی و تیم درمانی ویژه آماده سازی شد.

 مدیر بیمارستان امیرالمومنین اراک گفت: این مصدومان پس از اقدامات اولیه و عملیات احیای قلبی و ریوی برای مراقبت های ویژه ارجاع شدند که سه نفر به بخش آی سی یو و دو نفر در بخش سی سی یو این بیمارستان بستری شدند.

 بندی گفت: تیم تخصصی پزشکی مسمومیت بر بالین این مصدومان حاضر شد و با توجه به این که مسمومیت این افراد با گاز سولفید هیدروژن و گوگرد بود، داروهای تخصصی آن به صورت اورژانسی تامین شد.

 بر اساس اعلام فرماندار شازند و مقامات پالایشگاه امام خمینی، روز دوشنبه در جریان عملیات تعمیرات اساسی یکی از بخش های این پالایشگاه به دلیل انتشار گاز، پنج کارگر دچار مسمومیت و گازگرفتگی شدند.

 مسمومیت با گاز سولفید هیدروژن باعث ایجاد اختلال در تنفس سلولی و در نتیجه خفگی سلولی می شود که عوارض بعدی آن تاثیر مستقیم در سیستم عصبی، گوارشی، ریوی و کلیوی و در صورت غلظت بالای آن کما و مرگ است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید