خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۴, 19th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۰۲/۱۶ ساعت ۱۴:۴۲:۰۳

    خانه  > کارگران  >  قربانیان حادثه پالایشگاه شازند به سه تن رسید

قربانیان حادثه پالایشگاه شازند به سه تن رسید

خبرگزاری هرانا ـ حسن ابراهیمی از کارگران مصدوم حادثه ۷ اردیبهشت در پالایشگاه امام خمینی شازند جان باخت، با مرگ آقای ابراهیمی شمار قربانیان حادثه یاد شده به سه تن رسید.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان مرکزی ساعاتی پیش درباره حادثه دیروز پالایشگاه شازند، با اعلام این مطلب گفت: حال ۳ نفر از مصدومین وخیم است و در قسمت مراقبت‌های ویژه تحت مداوا قرار دارند، ۳ مصدوم دیگر در بخش اورژانس بستری و تحت درمان می‌باشند و دو نفر از مصدومین نیز بعد از دریافت خدمات درمانی صبح امروز از بیمارستان ترخیص شدند.

گفتنی است ۷ کارگر پالایشگاه امام خمینی شازند اراک، صبح روز ۷ اردیبهشت بر اثر نشت گاز در واحد آب ترش این مجتمع صنعتی به بیمارستان امیرالمومنین منتقل شدند، دو تن از این کارگران‌‌ همان روز به صورت سرپایی مداوا شدند اما ۵ کارگر دیگر به بخش مراقبت‌های ویژه منتقل شدند. از این ۵ کارگر سه تن جان باخته و دو کارگر دیگر از بیمارستان مرخص شدند.

همچنین ۸ کارگر دیگر پالایشگاه امام خمینی شازند ظهر دیروز بر اثر گارگرفتگی در واحد تصفیه ته مانده نفت خام به بیمارستان امیرالمومنین اراک منتقل شدند. مصدومان این حادثه از نیروهای پیمانکاری پالایشگاه هستند که در حال تخلیه کاتالیت از راکتور دچار مسمومیت با گاز ازت شدند. لازم به ذکر است تعداد کارگران مصدوم این حادثه روز گذشته چهار نفر اعلام شده بود.

عباس سلیمانی، مدیر روابط عمومی پالایشگاه شازند اراک در توضیح حاثه دیروز گفت: یکی از کارگران پیمانی در حین تعمیرات واحد ۱۴ پالایشگاه، تعادلش را از دست داد و دچار گازگرفتگی شد و همکاران او که احساساتی شده بودند، در صدد نجات او بر آمدند که تلاش آنها این حادثه را رقم زد.

او در پایان با توجیه این حوادث ادعا کرد: با توجه به گستردگی کار و زیاد بودن تعداد واحدهای تعمیراتی، این اتفاقات طبیعی است. ما برای اولین بار پیچیده‌ترین تعمیرات اساسی را در کشور انجام می‌دهیم بنابراین این حوادث طبیعی است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید