خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  خانواده‌های کارگران کشته شده از پالایشگاه شازند شکایت کردند

خانواده‌های کارگران کشته شده از پالایشگاه شازند شکایت کردند

خبرگزاری هرانا ـ برادر یکی از کارگران کشته شده بر اثر حادثه نشت گاز سمی در واحد آب ترش پالایشگاه امام خمینی شازند، از آنچه تاخیر دستگاه قضا در رسیدگی به شکایت خانواده‌های کشته شدگان این حادثه می‌خواند، انتقاد کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، احد مولایی، برادر یکی از کارگران کشته شده در این باره گفت: خانواده‌های مرحوم محمود مولایی، حسن ابراهیمی و علیرضا دهقانی از پالایشگاه شازند و شرکت پیمانکاری قطعه سازان در دادگستری ساوه شکایت کرده‌اند.

او افزود: با گذشت سه هفته از طرح این شکایت در دادگستری شازند، دادستان کماکان می‌گوید این پرونده در مرحله تحقیقات است.

مولایی در عین حال گفت: تاخیر در رسیدگی به شکایت خانواده‌ها از کارفرما و پیمانکار موجب نگرانی است، چرا که به نظر می‌رسد اراده‌ای برای برخورد با مقصرین این حادثه در بین مسئولان شهرستان شازند وجود ندارد.

لازم بذکر می باشد، در حادثه‌ای که روز ۷ اردیبهشت ماه امسال در پالایشگاه امام خمینی شازند به وقوع پیوست، ۷ کارگر بر اثر استنشاق گازسولفید هیدروژن در واحد آب ترش “واحد ۱۸” این پالایشگاه مصدوم شدند که سه تن از آن‌ها به نام‌های مولایی، ابراهیمی و دهقانی جان باختند.

پس از این حادثه، دو حادثه دیگر نیز در این پالایشگاه به وقوع پیوست که به مرگ حداقل یک کارگر و مصدومیت ۱۵ کارگر دیگر منجر شد.

فرماندار شازند نیز دو هفته پس از وقوع این حوادث سریالی با حضور در یک برنامه تلویزیونی از شناسایی ۱۳ قصور کارفرما و پیمانکار خبر داد و اعلام کرد: “کوتاهی مسئولین کارفرما، پیمانکاران و کارگران بخش‌های مختلف مشخص شده است و به مراجعه قضایی تحویل داده خواهد شد.”

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید