خبرگزاری هرانا

    خانه  > اقلیت های دینی  >  تهدید دراویش زندانی به قطع درمان از سوی معاون دادستان

تهدید دراویش زندانی به قطع درمان از سوی معاون دادستان

خبرگزاری هرانا – استناد به دستور شفاهی معاون دادستان، مسوولان زندان اوین با اعزام گارد حفاظت زندان، دراویش زندانی بستری در آن بیمارستان را به استفاده از دستبند و پابند و در غیر این صورت انتقال به زندان تهدید کرده‌اند.

به گزارش هرانا به نقل از مجذوبان نور؛ به دنبال بازدید روزگذشته خدابخشی، معاون دادستان و دادیار ناظر زندانیان سیاسی امنیتی، از بیمارستان شهدای تجریش و زندانیان بستری شده در این بیمارستان، عصر امروز دراویش زندانی بستری در این بیمارستان با دستور شفاهی ملزم به استفاده از دسبتند و پابند شدند.

آقایان حمیدرضا مرادی و مصطفی دانشجو دو فعال حقوق دراویش گنابادی که اینک در بیمارستان شهدای تجریش بستری هستند با اعلام اینکه دستور شفاهی وجاهت قانونی ندارد از استفاده از دستبند و پابند خودداری کردند که این اقدام آن‌ها باعث شده است از سوی مسوولان زندان اوین تهدید به قطع روند درمان و بازگشت به زندان شوند.

تیم درمانی این دو درویش نیز از موافقت با انتقال آنان به زندان خودداری کرده و هر گونه دخالت در روند درمانی بیماران زندانی را به ارسال نامه کتبی از سوی مسوولان قضایی موکول کرده است.

گفتنی است به تصریح پزشکان معالج، این دو درویش که به بیمارهای قلبی و ریوی مبتلا هستند به طور موکد باید از فضای استرس‌زا و پرتنش دور نگه داشته شوند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید