خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴, 16th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۰۲/۰۶ ساعت ۱۴:۴۳:۴۸

    خانه  > زندانیان  >  رئیس‌جمهور آمریکا خواهان آزادی جیسون رضائیان شد

رئیس‌جمهور آمریکا خواهان آزادی جیسون رضائیان شد

خبرگزاری هرانا – باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا، خواهان آزادی جیسون رضائیان، خبرنگار ایرانی-آمریکایی روزنامه واشنگتن‌پست شده است که از حدود ۹ ماه پیش در ایران زندانی است.

به گزارش هرانا به نقل از بی‌بی سی؛ آقای اوباما شنبه شب (۲۵ آوریل/۵ اردیبهشت) در مهمانی سالانه خبرنگاران در کاخ سفید گفت که آقای رضائیان «تنها به دلیل نوشتن درباره بیم‌ها و امیدهای مردم ایران و روایت داستان آن‌ها» زندانی شده است.

هفته گذشته روزنامه واشنگتن‌پست به نقل از وکیل جیسون رضائیان، خبرنگار این روزنامه در ایران، اعلام کردکه او به جاسوسی، همکاری با دولت‌های متخاصم و تبلیغ علیه نظام متهم شده است.

قوه قضائیه ایران هنوز رسما اتهامات جیسون رضائیان را تایید نکرده است.

دی ماه سال گذشته مقام‌های قضایی ایران اعلام کردند که کیفرخواست آقای رضائیان صادر و به دادگاه انقلاب اسلامی تهران فرستاده شده است.

آقای اوباما گفت شخصا به علی رضائیان، برادر جیسون – که به مراسم کاخ سفید دعوت شده بود – گفته است که دولت آمریکا «تا زمانی که او را صحیح و سالم به خانواده‌اش برنگرداند، آرام نخواهد نشست».

علی رضائیان پیش‌تر به بی‌بی‌سی فارسی گفته بود که هیچ مدرکی برای اثبات اتهامات وارد شده به برادرش وجود ندارد.

واشنگتن‌پست، اتهامات مطرح شده علیه آقای رضائیان را مضحک توصیف کرده و سخنگوی وزارت خارجه آمریکا هم گفته این اتهامات پوچ و بی‌معنی است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید