خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کودکان  >  یک سوم مدارس کشور غیر استاندارد هستند

یک سوم مدارس کشور غیر استاندارد هستند

خبرگزاری هرانا – وزیر آموزش و پرورش گفت: هم اکنون یک سوم مدارس کشور استاندارد لازم را نداشته و نیاز به بازسازی دارند.

به گزارش هرانا به نقل از ایسنا؛ علی اصغر فانی در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان آران و بیدگل، اظهار کرد: وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: برای تشویق خیرین و حضور بیشتر آن‌ها در طرح‌های نیمه‌تمام طبق برنامه‌ریزی انجام شده خیرینی که طرح‌های نیمه تمام آموزشی را تمام کنند، پروژه به نام خیر ثبت می‌شود.

برگزاری کلاس‌های آران و بیدگل در کانکس
محمد معدن‌دار مدیر آموزش و پرورش شهرستان آران و بیدگل نیز در این جلسه گفت: بیش از ۳۵ درصد از مدارس موجود در آران و بیدگل غیر استاندارد و تخریبی هستند.

وی افزود: در حال حاضر کلاس‌های سه مدرسه در آران و بیدگل در کانکس و کلاس‌های سیار تشکیل می‌شود و اگر در مهر ماه امسال مدارس خیر ساز آران و بیدگل تکمیل نشود ۲۳ کلاس درس در کانکس برگزار خواهد شد.

وی نبود برنامه ریزی مناسب در اجرای طرح‌های جدید آموزشی را از مهم‌ترین دلایل کمبود فضای کافی برای آموزش و در برخی از مقاطع کمبود معلم دانست و خاطر نشان کرد: برای حل مشکل کمبود معلم آموزش و پرورش آران و بیدگل ۲۳ کلاس درس خود را از طریق معلمان بسته‌های حمایتی اداره می‌کند.

معدندار تصریح کرد: هم اکنون ۱۵ طرح نیمه تمام آموزشی و ورزشی آران و بیدگل نیازمند کمک‌ها و تعهدات دولتی است که در صورت عدم کمک دولتی سال آینده آموزش و پرورش آران و بیدگل با بحران کمبود فضا مواجه خواهد بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید