خبرگزاری هرانا

    خانه  > اصناف, کارگران  >  معوقات مزدی کارگران شهرداری «سده» و فرهنگیان کشور

معوقات مزدی کارگران شهرداری «سده» و فرهنگیان کشور

خبرگزاری هرانا – کارگران شاغل در شهرداری «سده» از توابع شهرستان اقلید در استان فارس از معوقات مزدی شش تا هفت ماهه تعدادی از همکارانشان خبر دادند و گفتند که علاوه بر دستمزد، حق بیمه کارگران نیز چندین ماه به تامین اجتماعی پرداخت نشده و در حال حاضر دفترچه های درمانی کارگران فاقد اعتبار است. بنا بر خبری دیگر وزیر آموزش و پرورش از معوقات مزدی فرهنگیان کشور خبر داد و گفت که “این معوقات شامل بخش های مختلف نظیر پاداش پایان خدمت بازنشستگان، حق الزحمه امتحانات و غیره است”.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا؛ منابع کارگری در در شهرداری سده گفتند که ۳۲ کارگر قراردادی و پیمانی مجموعه شهرداری سده به دلیل آنچه «کمبود منابع مالی» عنوان شده، شش تا هفت ماه معوقات مزدی پرداخت نشده دارند.

یکی از کارگران در تشریح جزئیات این خبر گفت: “به‌رغم وعده‌های داده شده در خصوص پرداخت معوقات حقوقی کارگران، هنوز هیچ اقدامی ازسوی مدیران شهری جهت پرداخت این مطالبات صورت نگرفته و علاوه بر آن حق بیمه کارگران چندین ماه به تامین اجتماعی پرداخت نشده و در حال حاضر دفترچه‌های درمانی کارگران فاقد اعتبار شده است”.

او در خصوص وضعیت معوقات مزدی خود و همکارانش گفت: “کارگرانی استخدامی و قرارداد مستقیم شش ماه مطالبات مزدی طلبکارند در عین حال ۱۵ کارگر که تحت مسئولیت پیمانکار مشغول کارند، معوقات مزی‌شان به هفت ماه رسیده است”.

این کارگران گفتند: “شهردار هر سه تا چهار ماه یکبار یک ماه از طلب مزدی کارگران را پرداخت می‌کند و در حال حاضر که در آستانه سال نو قرار داریم نگران افزایش میزان مطالبات خود و پرداخت نشدن عیدی و پاداش پایان سال خود هستیم”.

کارگران با بیان اینکه خواهان دریافت معوقات مزدی خود هستند و برای چندمین بار از تریبون رسانه‌ها از مسئولان خواسته‌اند تا به مشکلات شهرداری سده و کارگرانش رسیدگی کنند، افزودند: “با وجود آنکه مسئولان شهرستانی بویژه شورای شهر سده در جریان مشکلات شهرداری و کارگرانش قرار دارند اما در عمل هیچ اقدامی انجام نمی‌دهند”.

معوقات مزدی فرهنگیان کشور

به گزارش ایرنا، وزیر آموزش و پرورش از معوقات مزدی فرهنگیان کشور خبر داد.

سید محمد بطحائی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران مدعی شد: “این معوقات شامل بخش‌های مختلف نظیر پاداش پایان خدمت بازنشستگان، حق الزحمه امتحانات و غیره است که مراحل اداری آن انجام شده است”.

وی مدعی شد: “امسال با وجود مشکلات اقتصادی دولت بخشی از معوقات فرهنگیان واریز و پرداخت مابقی آنها نیز در دستور کار قرار دارد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید