خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز سه شنبه ۱ دی ۱۳۹۴, 19th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۱۰/۰۶ ساعت ۱۸:۳۸:۰۴

    خانه  > slide, زندانیان  >  آزادی فرشید فتحی از زندان رجایی‌شهر کرج

آزادی فرشید فتحی از زندان رجایی‌شهر کرج

خبرگزاری هرانا – “فرشید فتحی” زندانی مسیحی با تجمیع جرائم و پایان محکومیت، از زندان رجایی‌شهر کرج آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، فرشید فتحی، روز دوشنبه ۳۰ آذرماه، پس از اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی جدید و “تجمیع جرائم” از زندان رجایی‌شهر کرج آزاد شد.

خبرگزاری هرانا قبلا گزارش داده بود که با پذیرش درخواست تجمیع جرائم و اعمال ماده ۱۳۴، فرشید فتحی کشیش مسیحی دو سال زودتر از موعد قبلی و در آذرماه امسال آزاد خواهد شد.

این زندانی عقیدتی زندان رجایی شهر، پیشتر طی دو پرونده که یکی در زندان علیه وی تشکیل شده بود جمعا به هفت سال زندان محکوم شده بود و قرار بود تا آبان ماه سال ۹۶ در زندان بماند.

فرشید فتحی، در پنجم دی ماه سال ۱۳۸۹ توسط وزارت اطلاعات بازداشت و به بند ۲۰۹ وزارت اطلاعات منتقل شد، وی یک سال از دوران بازداشت خود را بلاتکلیف در بند ۲۰۹ وزارت اطلاعات گذارند و نزدیک به ۵ ماه نیز در سلول انفرادی بود.

این زندانی عقیدتی که متولد ۱۳۵۸ و دارای دو فرزند است، در تاریخ ۱۵ بهمن ۱۳۹۰ به استناد “برعهده داشتن سمت مسئول ارشد سازمان‌های خارجی در ایران و تهیه وجه مالی برای این سازمان‌ها” در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی به اتهام تبلیغ علیه نظام و اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی، محاکمه و مجموعا به ۶ سال حبس تعزیری محکوم گردید که در مرحله تجدید نظر نیز تایید شد.

این کشیش مسیحی در رنج نامه خود نوشته بود که در دوران بازداشت مورد شکنجه روحی و توهین و تحقیر و افتراء قرار گرفته است: “به دروغ به بنده گفته می‌شد همسرم نیز بازداشت شده و از من می‌خواستند که سرپرستی موقتی برای فرزندانم «رزانا و بردیا» معرفی کنم؛ یا به دروغ به بنده گفته می‌شد که پدرم سکته کرده و در بیمارستان است و حتا در مورد زنده یا مرده بودن وی به من اطلاعی داده نمی‌شد، در حالیکه ایشان اصلن سکته نکرده بودند.”

فرشید فتحی روز سه شنبه ۲۸ مرداد ماه سال ۱۳۹۳، به دستور دادگاه انقلاب و توسط سازمان زندان‌ها از بند ۳۵۰ زندان اوین به زندان رجایی شهر کرج انتقال یافت. پس از انتقال، پرونده موضوع کشف مشروب الکلی که ماموران ادعا کردند در بند ۳۵۰ اوین و در جریان پنجشنبه سیاه از زندانیان ضبط شده است، باز شد و سرانجام، روز دوشنبه ۸ دی سال ۹۳ حکم یکسال حبس جدید به وی از سوی دادگاه انقلاب ابلاغ گردید.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید