خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۴, 26th of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۰۹/۳۰ ساعت ۲۳:۱۲:۲۲

    خانه  > اعدام  >  بخشش و گذشت از قصاص در تهران

بخشش و گذشت از قصاص در تهران

خبرگزاری هرانا ـ مرد جوانی که دو سال قبل به اتهام قتل برادر خود، به اعدام محکوم شده بود، با اعلام گذشت اولیای دم از مرگ رهایی یافت.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از جوان، ساعت ۲۲ و ۳۰ دقیقه شامگاه دوشنبه ۸ مهرماه بود که مأموران “کلانتری نبرد” از قتل مرد جوانی در خانه‌ای حوالی خیابان خاوران با خبر و در محل حاضر شدند.

جسد متعلق به مردی به نام “سیروس” بود که با ضربه چاقو به گردنش فوت شده بود. بررسی‌ها نشان داد سیروس که از مدتی قبل به مصرف شیشه اعتیاد پیدا کرده بود در درگیری با برادر بزرگش که “صمد” نام داشت، کشته شده است.

“صمد” در محل حادثه خودش را تسلیم پلیس کرد و با اعتراف به قتل گفت: “برادرم مدتی قبل به خاطر ارتباط با دوستان ناباب معتاد به شیشه شد. من و مادرم خیلی تلاش کردیم او را ترک دهیم به همین دلیل چند بار او را به کمپ ترک اعتیاد بردیم و ترک دادیم، اما طولی نمی‌کشید که او دوباره مصرف مواد را شروع می‌کرد. سیروس هر وقت برای خرید مواد پول کم می‌آورد به سراغ مادرم می‌آمد و او را اذیت می‌کرد تا پول بگیرد. این موضوع ادامه داشت تا اینکه ساعتی قبل دوباره به خانه آمد و از مادرم پول خواست. وقتی مادرم به او پول نداد با مادرم درگیر شد. سپس من به سراغش رفتم و خواستم او را آرام کنم، اما فایده‌ای نداشت تا اینکه تصمیم گرفتم او را از خانه بیرون کنم که با هم درگیر شدیم. وقتی درگیری ما بالا گرفت، من چاقویی از داخل حیاط برداشتم و ناخودآگاه چند ضربه به او زدم که فوت شد”.

پس از این متهم به دستور بازپرس پرونده برای تحقیقات بیشتر در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی قرار گرفت و صحنه حادثه را بازسازی کرد.

متهم پس از صدور کیفر خواست در دادگاه کیفری استان محاکمه شد. مادر مقتول در جلسه دادگاه از پسرش اعلام گذشت کرد و متهم از جنبه عمومی جرم به حبس محکوم شد.

زمانی که پرونده برای سیر مراحل قانونی به شعبه دوم بازپرسی ویژه قتل دادسرای جنایی تهران فرستاده شد، قاضی بستان زاده پس از استعلام از ثبت احوال متوجه شد که مقتول پسر صغیری دارد. بنابراین پرونده را برای مشخص شدن تکلیف فرزند مقتول به دفتر رئیس قوه قضائیه فرستاد و رئیس دستگاه قضا هم به عنوان ولی قهری کودک از متهم اعلام گذشت و درخواست دیه کرد. بدین ترتیب متهم با اظهار نظر رئیس قوه قضائیه از طناب دار نجات یافت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید