خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان, فرهنگی  >  سخنگوی وزارت ارشاد: با عمل خلاف حکم قوه قضائیه در مورد محمد خاتمی برخورد می شود

سخنگوی وزارت ارشاد: با عمل خلاف حکم قوه قضائیه در مورد محمد خاتمی برخورد می شود

خبرگزاری هرانا ـ سخنگوی وزارت ارشاد در خصوص ممنوع التصویری سید محمد خاتمی، رئیس جمهور اسبق ایران گفت که در مورد ممنوع التصویری شخص مورد نظر، قوه قضائیه رای خود را صادر کرده و آن حکم و رای به مطبوعات و رسانه ها ارسال شده است و مطبوعات آن را رعایت می کنند، هر کس هم برخلاف قانون عمل کند با آن برخورد می شود. وزارت ارشاد در چارچوب مقررات عمل می کند و فراتر از قانون نمی تواند حرفی بزند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از میزان، حسین نوش آبادی سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مورد بحث ممنوع التصویری رئیس دولت اصلاحات گفت: “در یک نشست خبری خبرنگار سوالی در خصوص بحث ممنوع التصویری  رئیس دولت اصلاحات پرسید و متاسفانه برخی سایت ها و روزنامه ها برداشت های متفاوتی از آن کردند و عده ای هم از پاسخ من بهره برداری سیاسی کردند من در آن نشست در واقع یک بحث حقوقی در قانون اساسی را مطرح کردم”.

سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: “اینکه مرجع قضایی در رابطه با این موضوع حکم و رای داده قابل احترام است. وزارت ارشاد قصد دخالت در موضوعاتی که قوه قضائیه پیگیری می‌کند ندارد و بر اساس مصالحی که قوه قضائیه تشخیص داده و حکم صادر کرده است ما نیز آن را اجرا می کنیم”.

نوش آبادی افزود: “وزارت ارشاد هم آن رای و حکم قوه قضاییه را به اطلاع مطبوعات و رسانه ها رسانده است بنابراین ما بحث مان تقابل با قوه قضائیه نیست. ما به عنوان وزارت ارشاد وظیفه داریم پیگیر مسائل و جرائمی که در حوزه مطبوعات پیش می آید باشیم و هر کسی تخلف یا تخطی انجام دهد بر اساس قانون با آن برخورد می شود”.

سخنگوی وزارت ارشاد در پایان در خصوص ممنوع التصویری سید محمد خاتمی، رئیس جمهور دوره اصلاحات گفت: “در مورد ممنوع التصویری شخص مورد نظر،  قوه قضائیه رای خود را صادر کرده و آن حکم و رای به مطبوعات و رسانه ها ارسال شده است و مطبوعات آن را رعایت می کنند، هر کس هم برخلاف قانون عمل کند با آن برخورد می شود. وزارت ارشاد در چارچوب مقررات عمل می کند و فراتر از قانون نمی تواند حرفی بزند”.

وی در پایان عنوان کرد: “از رسانه‌هایی که حریم را بشکنند حمایت نمی‌کنیم و وزارت ارشاد هم بنای حمایت از این رسانه‌ها را ندارد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید