خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۴, 11th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۰۹/۱۶ ساعت ۴:۴۰:۵۴

    خانه  > اصناف, زندانیان  >  سخنان عضو کمیسیون قضایی مجلس در مورد اعتصاب غذای معلم زندانی

سخنان عضو کمیسیون قضایی مجلس در مورد اعتصاب غذای معلم زندانی

خبرگزاری هرانا ـ عضو کمیسیون قضایی مجلس درخصوص اعتصاب غذای معلم زندانی محمود بهشتی گفته است که در قانون چیزی به عنوان اعتصاب غذا پیش بینی نشده است، وی همچنین گفته که دستگاه و بویژه قضات مستقل بوده و دارای استقلال رای هستند و تحت فشار رای خود را عوض نمی کنند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از جارپرس، ابوالفضل ابوترابی روز یکشنبه در خصوص اعتصاب غذای محمود بهشتی لنگرودی سخنگوی پیشین کانون صنفی معلمان که هم اکنون در زندان اوین به سر می برد، گفت: “در قانون چیزی به نام اعتصاب غذا نیامده است؛ به این معنا که مرجع قضایی نداریم که اگر اعتصاب غذا شد باید کوتاه بیاید”.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در پاسخ به اینکه ممکن است یک متهم یا مجرم تمامی راه های احقاق حق قانونی را طی کرده باشد اما نتیجه نگرفته و آخرین راه وی اعتصاب غذا است، گفته است: “حق اعتراض و داشتن وکیل برای آن ها وجود دارد و اگر همه مسیرها را رفته است ؛ رای دادگاه قطعی و فصل الخطاب است و اجرا می شود”.

محمود بهشتی لنگرودی، معلم زندانی و سخنگوی پیشین کانون صنفی معلمان ایران، با انتشار نامه‌ای اعلام کرد که از ۵ آذر در اعتراض به حکم ۹ سال زندان خود، دست به اعتصاب غذای مجدد زده است.

در بخشی از این نامه با انتقاد از عدم رسیدگی مسئولان به خواسته این زندانی آمده است: “من ۲۵ سال از عمرم را صرف تعلیم و تربیت فرزندان این مرز و بوم کرده‌ام، بدیهی است که مسئولیت هر اتفاق ناخوشایندی که طی دوران اعتصاب غذا متوجه من شود به عهده کسانی است که ظلم مذکور را در حق من مرتکب شده و یا در برابر این داخواهی بی تفاوتی اختیار کرده اند.”

آقای بهشتی اعلام کرده که این بار، تا رسیدن به خواسته هایش به اعتصاب غذا ادامه خواهد داد.

سخنگوی پیشین کانون صنفی معلمان ایران در مهرماه نیز در اعتراض به حکم و وضعیتش در زندان برای مدتی اعتصاب غذا کرده بود.

به گفته آقای بهشتی، جلسه محاکمه وی بسیار کوتاه بوده است، محمد حبیبی از اعضای هیات مدیره کانون صنفی معلمان ایران پیشتر گفته بود که در جلسه محاکمه “فقط پنج دقیقه فرصت دفاع به ایشان داده بودند و با وجود اعتراضات ایشان، در طول این سال ها هیچ تغییری در این حکم ناعادلانه ایجاد نشده است”.

آقای بهشتی نخستین بار در انتخابات بحث برانگیز سال ۱۳۸۸ یک روز بازداشت شد.

وی که پیش از زندانی شدن به قید وثیقه ۱۵۰ میلیون تومانی آزاد بود، ۱۵ شهریورماه سال جاری مجددا بازداشت شد و در حال حاضر در زندان اوین نگهداری می شود، .

محمود بهشتی‌ لنگرودی، سخنگوی پیشین کانون صنفی معلمان ایران، بیش از دو سال پیش از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی به زندان محکوم شد.

حکم آقای بهشتی در خرداد ۱۳۹۲اعلام شد و او همزمان در صفحه شخصی فیسبوک خود اعلام کرد: “آقای صلواتی حکمم را به من ابلاغ کرد. چهارسال زندان به اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی، یک سال زندان به اتهام تبلیغ علیه نظام.”

وی افزود: “با احتساب چهار سال حبس تعلیقی، جمعا می شود ۹ سال زندان، به همین راحتی.”

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید