خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  هزارو سیصد روستای فاقد آب در سیستان و بلوچستان

هزارو سیصد روستای فاقد آب در سیستان و بلوچستان

خبرگزاری هرانا ـ استاندار سیستان و بلوچستان از وجود ۱۳۰۰ روستای فاقد آب در این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، علی اوسط هاشمی، استاندار سیستان و بلوچستان با اعلام عدم دسترسی به آب در ۱۳۰۰ روستای این استان اظهار کرد که باید نگاهی نو به جامعه روستاییان صورت گیرد و سهم آنان در برنامه توسعه بیشتر شود از طرفی هم باید با ایجاد روستا مرکزی روستاها را هدف توسعه قرار دهیم و مشکلات روستاییان را حل کنیم تا مهاجرت از روستاها کاهش یابد چرا که اگر این مشکلات مدیریت نشوند خود باعث مهاجرت خواهند شد.

وی همچنین در شورای مسکن استان خاطرنشان کرد: “باید به توسعه همه جانبه روستاها اندیشید و به سمت توسعه‌ای پیش رفت که فاصله‌ها را کم کند و این می‌طلبد تا به دنبال راهکارهایی برای کاهش فاصله و پیشرفت توسعه روستاها باشیم”.

هاشمی ادامه داد: “در استان سیستان و بلوچستان وجود فواصل طولانی بین روستاها و شهرها باعث شده مردم در دسترسی به مراکز آموزشی با مشکل مواجه مواجه و تعداد بازماندگان از تحصیل بیشتر شود لذا این می‌طلبد تا برای افزایش سرانه آموزشی و ایجاد مدارس در روستاها اقدامات بیشتری انجام شود”.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: “ایجاد اشتغال پایدار و افزایش سطح درآمد روستاییان باید مورد توجه باشد”.

وی ادامه داد: “به استان سیستان و بلوچستان نباید همچون استان‌های دیگر نگاه شود چرا که این استان شرایط خاص خود را دارد، باید برای توسعه استان سیستان و بلوچستان سهم ملی را به بالای ۵۰ درصد رساند و سهم داخلی را کاهش داد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید