خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۱۳ آذر ۱۳۹۴, 19th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۰۹/۱۳ ساعت ۱۸:۴۴:۲۲

    خانه  > کودکان  >  به گفته رئیس سازمان بهزیستی ۶۰۰ زن کارتن خواب از خیابانهای تهران جمع‌ می‌شوند

به گفته رئیس سازمان بهزیستی ۶۰۰ زن کارتن خواب از خیابانهای تهران جمع‌ می‌شوند

خبرگزاری هرانا ـ رئیس سازمان بهزیستی ایران از وجود ۶۰۰ کارتن خواب زن در تهران خبر داد و گفت که این زنان با همکاری نیروی انتظامی از سطح شهر جمع آوری خواهند شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی، رئیس سازمان بهزیستی همچنین در حاشیه یادواره شهدای نجارده بخش مرکزی نوشهر با اعلام اینکه ۶۰۰ کارتن‌خواب زن در تهران شناسایی شده است که با همکاری نیروی انتظامی جمع آوری می‌شود، گفت: بسته حمایتی از زنان سرپرست خانوار در سال آینده در برنامه ششم دیده شده است.

محسنی‌بندپی در خصوص ساماندهی زنان بد سرپرست و کارتن‌خواب‌ها در تهران اظهار کرد: “به منظور ساماندهی افراد دچار آسیب‌های اجتماعی که پناهگاه خاصی ندارند و در خیابان‌ها، پارک‌ها و زیرپل‌ها به صورت موقت زندگی خود را می‌گذرانند، در یک هماهنگی با محوریت استانداری تهران قرار شد نیروی انتظامی نسبت به جمع‌آوری این افراد اقدام کند”.

وی افزود: “سازمان بهزیستی نیز با توجه به توان تخصصی و ظرفیتی که برخوردار است، باید نسبت به حمایت‌های اجتماعی تخصصی برای این افراد اقدام کند و شهرداری تهران نیز نسبت به تامین فضاهای فیزیکی در نقاط مختلف شهر آمادگی خود را اعلام کرده است”.

رییس سازمان بهزیستی با بیان اینکه سازمان اولویت خود را برای این گروه گذاشته است، تصریح کرد: “حدود ۶۰۰ نفر افرادی هستند که از جنس زن هستند و این مشکل را دارند و سازمان در تلاش است نسبت به جمع آوری، غربالگری و معاینه سلامت این گروه اقدام کند و نیز نسبت به معرفی این افراد به کمیته امداد که اعلام آمادگی کرده است اقدام کند”.

محسنی تاکید کرد: “با یک کار تیمی و کارشناسی، باید شرایطی فراهم شود و این پدیده ای که در حال عمیق شدن است و چهره کلانشهرها را از حالت اخلاق مداری خارج می کند، ساماندهی شده و این افراد به زندگی اجتماعی و خانواده بازگردند”.

وی با بیان اینکه تهران به عنوان پایلوت این طرح است، ابراز کرد: “ممکن است بسیاری از این افراد از سایر شهرستان‌ها به تهران آمده باشند براین اساس با همکاری دادستانی نسبت به بازگشت آنها تلاش می شود”.

رییس سازمان بهزیستی خاطر نشان کرد: “آمار کارتن خواب‌ها هر تعداد که باشد زیبنده نظام جمهوری نیست و باید هر چه زودتر ساماندهی صورت گیرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید