خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۳ آبان ۱۳۹۴, 21st of March 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۰۸/۰۳ ساعت ۱۹:۱۲:۱۷

    خانه  > سایر گروهها  >  اعلام مشخص شدن نتیجه اصلاح موادی از قانون مجازات اسلامی تا دو ماه آینده

اعلام مشخص شدن نتیجه اصلاح موادی از قانون مجازات اسلامی تا دو ماه آینده

خبرگزاری هرانا ـ نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس گفت که نتیجه اصلاح موادی از قانون مجازات اسلامی را تا دو ماه آینده اعلام خواهیم کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سید حمیدرضا طباطبایی نائینی نایب رئیس کمسیون حقوقی – قضایی مجلس گفت: “قانون مجازات اسلامی در مورد تخلفات و قصور پزشکان، تخلفات مهندسین ناظر و سایر جرایم غیرعمدی با توجه به درجه‌بندی جرم، مجازات‌ حبس را تعیین کرده است”.

نماینده نائین، خور و بیابانک در ادامه بیان کرد: “در این رابطه کمیته‌ای در کمسیون قضایی مجلس تشکیل شد و تعدادی از نمایندگان مجلس طرحی را تهیه و تقاضای تصحیح برخی از مواد قانون مجازات اسلامی را مطرح کردند که قانون مربوط به تخلفات پزشکی هم جزو آنها بود”.

طباطبایی ادامه داد: “تا دو ماه آینده بررسی اصلاح برخی مواد قانون مجازات اسلامی در کمیسیون حقوقی به اتمام خواهد رسید که نتیجه آن را متعاقبا اعلام خواهیم کرد”.

وی در پایان خاطرنشان کرد: “در اصلاحات قانون جدید به دنبال این هستیم که مجازات تمام جرایم غیرعمد را اصلاح کنیم تا قاضی بتواند مجازات جایگزینی مانند محرومیت‌های اجتماعی، جزای نقدی و سایر مجازات‌ها  را در برخی از موارد به کار ببرد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید