خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اقلیت های ملی, زندانیان  >  آزادی مشروط آیت مهرعلی بیگلو در دست بررسی

آزادی مشروط آیت مهرعلی بیگلو در دست بررسی

خبرگزاری هرانا- آیت مهرعلی بیگلو، فعال مدنی در زندان تبریز تقاضای آزادی مشروط خود را ارائه داده است و این تقاضا در بخش اداری سیستم قضایی در حال بررسی است و نتیجه هنوز اعلام نشده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، آیت مهرعلی بیگلو، فعال مدنی زندانی در زندان تبریز تقاضای آزادی مشروط خود را بار دیگر با دستگاه قضایی مطرح کرده و گزارشها حاکی از آن است که تقاضای او در حال بررسی و طی مراحل اداری خود است.

لازم به ذکر است که پیشتر دستگاه قضایی با با آزادی مشروط آیت مهرعلی بیگلو پس از گذراندن یک سوم حکم خود مخالفت کرده و تقاضای او را رد کرده بود.

حکم ۹ ساله این فعال مدنی پس از تجمیع احکام صادره به ۸ سال زندان تقلیل پیدا کرده است.

لازم به ذکر است که آیت مهرعلی بیگلو در طول دوران حبس خود تنها یکبار و آنهم پس از اعلام اعتصاب غذا به مرخصی آمد. تقاضای مهرعلی بیگلو در آن اعتصاب غذا انتقال به زندان جلفا بود. اما تنها پس از اقامتی ۴۵ روزه و استفاده از مرخصی، وی را دوباره به زندان تبریز بازگرداندند.

آیت مهرعلی بیگلو در ماه‌های پایانی سال ۱۳۹۱ همراه با محمود فضلی، شهرام رادمهر، لطیف حسنی و بهبود قلی‌زاده، چهار فعال مدنی دیگر بازداشت شد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، اتهامات این فعالین مدنی، عضویت در کمیته مرکزی گاموح (یک حزب سیاسی)، اقدام علیه امنیت ملی، تبلیغ علیه نظام اعلام شده است.

پیشتر نیز آیت مهرعلی بیگلو فعال سابق دانشجویی، ظهر روز دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ٨۹ در منزل شخصی خود در شهر صوفیان از توابع شهرستان تبریز بازداشت و به اطلاعات تبریز منتقل شده بود.

این فعال مدنی همچنین در مراسم بزرگداشت پروفسور زهتابی در ۲۱ آذر ۸۱ و مراسم سالروز تولد بابک در تیرماه ۸۳ بازداشت و به احکام حبس محکوم گردیده بود. آیت مهر علی بیگلو مدیر مسئول سابق نشریه دانشجویی قوپوز و فارغ التحصیل فوق لیسانس مدیریت از دانشگاه تربیت مدرس تهران است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید