خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز چهارشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۳, 13th of June 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۱۲/۲۷ ساعت ۱۹:۵۹:۳۱

    خانه  > سایر گروهها  >  اخراج ۱۷ کارگر معدن کوشک بافق برای دومین بار

اخراج ۱۷ کارگر معدن کوشک بافق برای دومین بار

خبرگزاری هرانا – ۱۷ کارگر معدن کوشک بافق دو روز بعد از پایان آخرین دور از اعتراضات صنفی کارگران این معدن اخراج شدند. این ۱۷ کارگر یکبار دیگر در پایان ماه گذشته اخراج شده بودند.

به گزارش هرانا به نقل از ایلنا؛ این ۱۷ کارگر معدن کوشک بافق که در پایان بهمن ماه به دلیل شرکت فعال در اعتراضات صنفی اخراج شده بودند. پس از اعتصاب ۴۰۰ کارگر در اعتراض به اخراج آنان از تاریخ ۲ اسفند آغاز شد، در تاریخ ۱۰ اسفند با وساطت فرمانداری به کار بازگشته بودند.

اسامی اخراج شدگان حسن شمس‌الدین، ابراهیم حیدری، محمدرضا باقرزاده، محمود حیدری، محمدرضا ابراهیمی، کاظم اسماعیلی، کاظم غلامی، محمدمهدی نبی‌زاده، اسماعیل بابایی، وحید شفیعی، علی فروزانی، ابوذر ایزدی، امیر حسنی، علی اکبر حسنی‌پور، ایمان حاجی عبدلی و محسن حیدری گزارش شده است.

کارگران می‌گویند دو روز بعد از پایان اعتصاب، کارفرما مجددا از ورود این ۱۷ کارگر به معدن جلوگیری کرده است و فرمانداری نیز در برابر این خلف وعده عکس العملی نشان نداده است. در این میان گفته می‌شود تنها یکی از اخراجی‌ها اجازه ادامه کار پیا کرده است.

یکی از کارگران اخراجی به ایلنا گفته زمانی که به فرمانداری و اداره کار مراجعه کرده‌ است مقامات محلی به او توصیه کرده‌اند که خود را به بیمه بیکاری معرفی کند.

کارگران می‌گویند در اعتراض به اخراج از معدن دادخواستی را در اداره کار بافق تنظیم کرده‌اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید