خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  «ستاره صبح» رفع توقیف شد

«ستاره صبح» رفع توقیف شد

خبرگزاری هرانا – هفته‌نامه «ستاره صبح» با حکم دادگاه ۷۹ کیفری استان تهران رفع توقیف شد.

به گزارش هرانا، علی صالح‌آبادی در گفت‌وگو با ایسنا، با تایید این خبر، گفت: هفته‌نامه «ستاره صبح» دی‌ماه امسال در ششمین سال انتشارش و پس از انتشار شماره ۲۵۹ از سوی شعبهٔ چهارم دادسرای فرهنگ و رسانه به طور موقت توقیف شد.

مدیرمسؤول هفته‌نامه «ستاره صبح» دربارهٔ علت توقیف این نشریه اظهار کرد: در آخرین شمارهٔ این هفته‌نامه که در روز ۲۰ دی‌ منتشر شد، نامه سرگشاده علی مطهری – نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی – به رییس قوه قضاییه و همچنین پاسخ قوه قضاییه به این نامه چاپ شد. چاپ این نامه باعث شد تا هفته‌نامه به دلیل انتشار مطالب خلاف واقع از سوی شعبه چهارم دادسرای فرهنگ و رسانه توقیف شود.

نماینده پیشین مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی افزود: پرونده این نشریه پس از بازپرسی به دادگاه مطبوعات شعبه ۷۹ به ریاست محمدی کشکولی ارجاع و جلسه دادگاه روز ۱۷ اسفند با حضور هیات منصفه برگزار شد و در آنجا من استدلالات خودم را درباره چاپ این نامه بیان کردم که اعضای هیات منصفه با شنیدن دلایل من، مدیرمسؤول این هفته‌نامه را مجرم نشناختند و پس از آن امروز، ۲۵ اسفندماه، رییس دادگاه، آقای محمدی کشکولی حکم به برائت و رفع توقیف «ستاره صبح» داد و مراتب این حکم را طی نامه‌ای به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام و ابلاغ کرد.

صالح‌آبادی در پایان گفت: از هیات منصفه و همچنین رییس دادگاه ۷۹ و مستشاران آن تشکر می‌کنم که امکان فعالیت دوباره یک نشریه را فراهم ساختند.

مدیر مسؤول «ستاره صبح» دربارهٔ برنامهٔ انتشار این نشریه در سال آینده گفت: سعی می‌کنیم اولین شماره «ستاره صبح» به عنوان روزنامه را اواخر فروردین یا اوایل اردیبهشت‌ماه سال آینده منتشر کنیم.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید