خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  پایان اعتصاب غذای ابراهیم فیروزی

پایان اعتصاب غذای ابراهیم فیروزی

خبرگزاری هرانا – اعتصاب غذای نوکیش مسیحی و زندانی عقیدتی، ابراهیم فیروزی پس از پنج روز پایان یافت.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، اعتصاب غذای نوکیش مسیحی، ابراهیم فیروزی که از پنج شنبه گذشته آغاز شده بود، در پنجمین روز خود و با قول مساعد مردانی، رئیس زندان رجائی شهر و برخورد و اخطار شدید او به زندانیان دیگر بند ده زندان رجائی شهر، امروز دوشنبه دوم شهریور ماه ۱۳۹۴ پایان یافت.

بنا بر همین گزارش و بعد از مخالفت رئیس زندان با انتقال ابراهیم فیروزی به سالن دوازده و قول مساعد جهت رفع مشکلاتش در اندرزگاه ده، صبح امروز و با حضور رئیس زندان و رئیس اندرزگاه ده زندان رجائی شهر در محل این اندرزگاه، مشکلات این زندانی عقیدتی در میان زندانیان عادی مرتفع گردید و ابراهیم فیروزی پایان اعتصاب غذای خود را اعلام کرد.

لازم به ذکر است که ابراهیم فیروزی و آرش مقدم اصلانپور (آرش اشایی) که بر خلاف اصل تفکیک جرائم در بند ده زندان رجائی شهر همراه با مجرمین غیرسیاسی و بعضا خطرناک نگهداری می شوند، پس از نگارش نامه ای خطاب به ریاست زندان و عدم رسیدگی توسط ایشان، از روز پنج شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۴ دست به اعتصاب غذا زده بودند.

پیشتر آرش مقدم اصلانپور، روز شنبه و به خواست رئیس زندان رجائی شهر و پس از قول های مساعد برای بهبود شرایط به اعتصاب غذای خود پایان داده بود.

خرداد ماه سال جاری نیز ابراهیم فیروزی در اعتراض به شرایط نگهداری اش در بند ده زندان رجائی شهر دست به اعتصاب غذا زده بود که با رسیدن به بخشی از مطالباتش به اعتصاب خود پایان داد.

ابراهیم فیروزى ١٧ اسفندماه گذشته به اتهام اقدام علیه امنیت ملى از طریق اجتماع و تبانى، از سوى شعبه ٢٨ دادگاه انقلاب به ریاست قاضى مقیسه محاکمه شد و وى براى اولین بار در جلسه دادگاه با وکیلش ملاقات کرد.

این نوکیش مسیحی که ۳ شهریور ماه سال ۹۲ بازداشت شد، سابقه بازداشت های متعددی را دارد و پیش‌تر نیز از سوی دادگاه انقلاب رباط کریم به یک سال زندان و دو سال تبعید به شهرستان سرباز محکوم شده بود، اما باوجود اینکه از ۲۳ دی ماه سال گذشته محکومیتش به پایان رسیده همچنان در زندان بسر می‌برد تا به پرونده جدیدی که برایش تشکیل شده رسیدگی شود.

چندی پیش حکم ۵ سال حبس تعزیری، از سوى شعبه ٢٨ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه، به وکیل ابراهیم فیروزى ابلاغ شده است.

آرش مقدم اصلانپور پیش‌تر به اتهام توهین به مقدسات، توهین به رهبری و تبلیغ علیه نظام به هشت سال حبس تعزیری محکوم شده بود که یک سال و ۴ ماه آن به مناسبت عید فطر مورد عفو قرار گرفته بود.

یکی از نزدیکان آرش مقدم درباره گرایشات مذهبی آرش مقدم گفت: “به دلایل نامشخص در برخی خبرها ذکر شده که آرش زرتشتی می باشد ولی این قضیه صحت ندارد و وی هیچ گاه زرتشتی نبوده است.”

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید