خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۳, 11th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۱۲/۱۶ ساعت ۱۵:۱۵:۳۵

    خانه  > زندانیان  >  پایان اعتصاب غذای سید حسین رونقی ملکی

پایان اعتصاب غذای سید حسین رونقی ملکی

خبرگزاری هرانا – سید حسین رونقی ملکی در پی پذیرش خواسته‌اش مبنی بر انتقال از بند ۸ زندان اوین، به اعتصاب غذای خود پایان داد.

به گزارش هرانا به نقل از کلمه؛ حسین رونقی که در پی احضار فریبکارانه و انتقالش به بند هشت زندان اوین اعتصاب غذا کرده بود، پس از آنکه به بند هفت زندان منتقل شد به اعتصاب غذای خود پایان داد.

این زندانی سیاسی شهریورماه گذشته با صدور حکم توقف اجرای محکومیت توسط دادگاه انقلاب به دلیل شرایط بیماری و عدم امکان تحمل کیفر طبق ماده ۲۹۱ آیین دادرسی کیفری از زندان آزاد و اجرای حکم او متوقف شده بود. اما روز گذشته در پی فراخوان فریبکارانه به دادسرای اوین، به زندان بازگردانده شد.

مسئولان زندان در اقدامی غیرقانونی، روز یکشنبه گذشته به جای آنکه او را به بند ۳۵۰ که حدود چهار سال از ایام حبس خود را در آن گذرانده منتقل کنند، او را به بند ۸ اوین بردند که به دلیل تراکم بالا شرایط مناسبی ندارد.

حسین رونقی ملکی هم در واکنش به این برخورد غیرقانونی، اقدام به اعتصاب غذا کرد، تا آنکه مسئولان زندان با خواسته‌اش برای انتقال به بندی دیگر موافقت کردند و او هم اعتصابش را شکست.

پدر این زندانی سیاسی درباره نحوه احضار پسرش به زندان گفته است: به ما زنگ زدند که حسین باید بیاید دادسرا که او را ببریم پزشکی قانونی. ما صبح رفتیم آنجا نامه‌ای به ما دادند گفتند این نامه را ببرید اجرای احکام اوین و بعد بیایید که کار حسین را انجام دهیم. به او گفتم تو برو بیمارستان، من نامه را می‌برم. آنجا که رفتم گفتند حسین کجاست، خودش باید بیاید. زنگ زدم حسین آمد. گفتند بازداشت است. پرسیدم بازداشت برای چی؟ گفتند خدابخشی در این نامه نوشته که او فراری بوده و باید بازداشت شود. گفتم فراری یعنی چی؟ پزشکی قانونی و کمیسیون پزشکی به حسین عدم تحمل کیفر داده‌اند، دادستانی در جریان است، حسین شامل عفو رهبری در عید فطر است. همزمان ما یک میلیارد و هفتصد میلیون تومان همین جا وثیقه داریم. این چه حرفی است که می‌زنید؟ این بچه مریض و تحت درمان است. دارو‌هایش الان همراهش نیست و… اما قبول نکردند، حسین را بازداشت کردند….

وی همچنین در واکنش به ادعای فراری بودن پسرش گفته است: برای چی دروغ می‌گویند؟ آقای خدابخشی چطور این دروغ‌ها را گفته؟ کجا بچه من فراری بوده؟ حسین شامل عفو رهبری در عید فطر می‌شود. قبل از آن هر بار می‌آمد مرخصی، وسایل‌اش در زندان می‌ماند، این بار که آزاد شد همه وسایل‌اش را به او داده بودند که ببر. گفته بودند تو عفو شده‌ای، وسایلت را هم باید ببری. بعد هم گفته بودند تا موقعی که فعالیتی نداشته باشد و مصاحبه‌ای نکند و.. با او کاری ندارند. حسین نه فعالیتی داشت نه مصاحبه‌ای کرد و.. حالا آمده‌اند دم عیدی او را گرفته‌اند، دروغ هم می‌گویند که مرخصی‌اش چند ماه است تمام شده و فراری بوده. کجا فراری بوده؟ توی خانه‌اش؟

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید