خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > فرهنگی  >  بخاطر تامین نظر مراجع تقلید؛ سازمان سینمایی اکران فیلم “رستاخیز” را به تعویق انداخت

بخاطر تامین نظر مراجع تقلید؛ سازمان سینمایی اکران فیلم “رستاخیز” را به تعویق انداخت

خبرگزاری هرانا ـ سازمان سینمایی با انتشار اطلاعیه‌ای بر تصمیم همیشگی مدیران و فعالان عرصه سینما مبنی بر رعایت شان و جایگاه جامعه مرجعیت و روحانیت تاکید و اعلام کرد همین روال در خصوص اکران عمومی فیلم “رستاخیز” نیز اعمال خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کلمه، روابط عمومی سازمان سینمایی ،متن این اطلاعیه را به شرح زیر منتشر کرده است:

فیلم “رستاخیز” به منظور پاسداشت ،عظمت و شکوه حماسه جاوید کربلا و به تصویر کشیدن این واقعه بی‌مثال تاریخ بشری توسط جمعی از هنرمندان و سینماگران متعهد و ممتاز سینمای ملی تولید و در جدول اکران سینماهای کشور قرار گرفت.

این فیلم که با نیت تقویت تولید فیلم دینی و استفاده از هنر سینما برای جاودانه کردن حادثه عاشورا تولید شد از بدو امر تاکنون در محافل مختلف فرهنگی و دینی در معرض آرا و دیدگاه‌های صاحبان درک و درد دین قرار گرفته و با استقبال کارگردان محترم فیلم از منظر تاریخی و روایی با اصلاحات چندی مواجه شد که اصلاحات اعمال شده نیز مورد تایید بسیاری از صاحبنظران قرار گرفت.

اما نظر به رعایت جایگاه و شان مراجع عظام تقلید و عالمان شاخص دینی یادآوری می‌کنیم که اکران فیلم”رستاخیز” تا تامین نظر برخی از مراجع بزرگوار تقلید به تعویق می‌افتد.

در حالی نمایش “رستاخیز” در اولین روز اکرانش در سینماهای کشور به تعویق می‌افتد که از چند هفته گذشته حواشی و مخالفت‌های غیر رسمی برخی گروه‌ها برای اکران این فیلم بوجود آمده است تا جاییکه عصر امروز ۲۴ تیر ماه گروهی با مراجعه به سینما «شکوفه» واقع در میدان شهدا مانع نمایش و اکران فیلم شدند.

علی سرتیپی مسوول و مالک سینما شکوفه با تایید این خبر اعلام کرد که: “گروهی با مراجعه به سینما خواستار شدن ما پزتیو رستاخیز را همان‌جا از بین ببریم در حالیکه ما این کار را از لحاظ قانونی نمی‌توانیم انجام بدهیم،همچنین در سیستم جدید پزتیوی وجود ندارد و این روند باعث شد که نیروی انتظامی مداخله بکند و از ما بخواهد که فعلا سینما را تعطیل کنیم”.

به گفته‌ی او فعلا نمایش فیلم‌های دیگر هم همچون عصریخبندان،گینس، نهنگ عنبر هم در این سینما متوقف شده است.

این سینمادار اظهار امیدواری کرد که در ساعات آینده این مشکل برطرف شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید